سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

گوگل پلی اپلیکیشن‌ها را بر اساس کشور و نوع دستگاه رتبه‌بندی خواهد کرد

گوگل پلی قصد دارد به زودی تغییراتی در رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های اندرویدی در فروشگاه خود ایجاد کند. با این تغییر، تعداد ستاره‌ها براساس کشور، نوع دستگاه و سیستم عامل آن بومی‌سازی می‌شود تا اطلاعات بهتر و دقیق‌تری در اختیار کاربران قرار بگیرد.

بی‌شک چنین تغییراتی می‌تواند تجربه کاربری بهتری در اختیار کاربران قرار دهد. کاربران و توسعه‌دهندگان بارها در مورد بهبود و ارتقا مکانیزم رتبه‌بندی و نظردهی در گوگل پلی اظهار نظر کرده بودند تا سیستمی طراحی شود که بتواند برای کاربران مفیدتر باشد.

سیستم رتبه‌بندی بر اساس کشور کمک می‌کند تا اپ‌های مختلف به شکل عادلانه‌تری رتبه‌بندی شوند و امتیاز کسب شده در یک کشور بر رتبه برنامه مربوطه در سایر مناطق جغرافیایی تاثیرگذار نباشد. همچنین رتبه بندی براساس نوع دستگاه نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

گوگل پلی

برای مثال برخی برنامه‌ها در گوگل پلی وجود دارند که کاربران تبلت تمایل بیشتری به استفاده از آنها دارند ولی ممکن است همان برنامه از نگاه کاربران گوشی‌های هوشمند نادیده گرفته شود. در نتیجه رتبه بندی براساس دستگاه نیز می‌تواند اطلاعات دقیق‌تر و شفاف‌تری در مورد امتیاز برنامه‌ها ارائه دهد.

گوگل معتقد است که رتبه‌بندی‌های کلی نمی‌توانند وضعیت اپلیکیشن‌ها را به صورت دقیق مشخص کنند. به همین دلیل به‌جای آنکه همه کاربران در سراسر جهان امتیاز یکسان و مشابهی را در مورد برنامه‌ها در گوگل پلی مشاهده کنند، این شرکت تصمیم دارد رتبه‌بندی را براساس کشور تغییر دهد.

این تغییرات قرار است از ماه نوامبر (آبان‌-آذر) برای کاربران گوشی‌های هوشمند در گام اول اعمال شود. در این صورت برای مثال کاربری که در ژاپن حساب کاربری گوگل پلی باز کرده، می‌تواند امتیاز ارائه شده از سایر کاربران ژاپنی را مشاهده کند.

احتمالا از اوایل سال ۲۰۲۲ نیز رتبه‌بندی اپ‌ها بر اساس سایر مولفه‌ها اعم از نوع دستگاه و سیستم عامل به گوگل پلی اضافه می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا