سرور مجازی
فضای مجازی

افزایش 25درصدی تولید چای کشور در 5ماهه امسال

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حبیب جهان‌ساز اظهار داشت: در پنج ماه ابتدایی امسال تولید چای خشک نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 25درصدی داشته است که نشان‌دهنده کشش بازار به تولید این محصول و افزایش اقبال عمومی به چای ایرانی است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: امسال 114 هزار و 445 تن برگ سبز به‌ارزش 650 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است که 51 درصد آن برگ سبز درجه‌یک و 49 درصد برگ سبز درجه‌دو است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر 75 درصد مطالبات چای‌کاران پرداخت شده است که با پرداختی‌های امروز این میزان به 80 درصد افزایش می‌یابد.

جهان‌ساز افزود: امسال 25 هزار و 750 تن چای خشک تولید شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 25درصدی داشته است که این رشد ناشی از افزایش اقبال عمومی به چای داخلی و البته افزایش انگیزه چای‌کاران برای تولید در راستای تخصیص برخی تسهیلات از جمله وام کم‌بهره است.

رئیس سازمان چای کشور اضافه کرد: البته در زمان حاضر مصرف چای در کشور حدود 100 هزار تن است که 30 هزار تن آن از طریق تولید داخلی و مابقی از طریق واردات تأمین می‌شود که این موضوع نشان‌دهنده آن است که پتانسل مناسبی برای افزایش تولید چای در کشور وجود دارد.

وی گفت: البته در چهارماهه نخست امسال سه‌هزار و 800 تن چای صادر شده است.

انتهای پیام/+

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا