فضای مجازی

بانک مرکزی روسیه گروهی از 12 بانک را برای آزمایش روبل دیجیتال تشکیل داد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، بانک مرکزی روسیه روز سه شنبه در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که یک گروه از 12 بانک را برای آزمایش پلت فرم روبل دیجیتال تشکیل داده است.

این بانک در این بیانیه نوشت: اولین گروه آزمایشی برای آزمایش روبل دیجیتال تشکیل شده است. این گروه شامل 12 بانک که تمایل به شرکت در پروژه آزمایشی را اعلام کرده و نامه های مربوطه را به بانک روسیه ارسال کرده اند،‌ می‌شود.

به گفته تنظیم کننده مقررات بانکی روسیه، قرار است ساخت نمونه اولیه پلت فرم روبل دیجیتال در ماه دسامبر تکمیل شود و شروع آزمایش در ژانویه 2022 خواهد بود.

بانک مرکزی روسیه افزود: این امر در چند مرحله و طی کل سال انجام خواهد شد. پس از آنکه این اقدامات نتیجه دهد، نقشه راهی برای معرفی روبل دیجیتال تشکیل می شود.

افزایش قدرت روبل با حذف دلار آمریکا از اقتصاد روسیهروسیه نمونه اولیه روبل دیجیتال خود را در اواخر 2021 منتشر می‌کند

در مرحله اول برنامه ریزی شده تا صدور روبل دیجیتال و تعدادی تراکنش دیگر آزمایش شود. پیشنهاد می شود لیست معاملات آزمایش شده در آینده گسترش یابد. علاوه بر این، برنامه ریزی شده است که تعداد شرکت کنندگان در این طرح آزمایشی افزایش یابد.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط بانک مرکزی روسیه، این گروه شامل بانک های وی تی بیVTB ، آلفابانکAlfa-Bank ، اسبربانک Sberbank ، تینکافTinkoff و گازپرومبانک Gazprombank می شود.

بانک روسیه مفهوم روبل دیجیتال را در گزارشی که اواسط اکتبر سال 2020 منتشر شد، ارائه کرد. این ارز رمزنگاری شده به صورت یک کد دیجیتالی منحصر به فرد است که در یک کیف پول الکترونیکی خاص ذخیره می شود.

روبل دیجیتال کاملاً معادل روبل معمولی خواهد بود و با اطمینان از سادگی پرداخت ها، سرعت بالای آنها ، هزینه های پایین و قابلیت اطمینان بالا می تواند به طور گسترده توسط خانوارها، مشاغل و دولت مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا