سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

اپل از سال ۲۰۱۹ ایمیل آی‌کلود را با هدف مبارزه با سوءاستفاده از کودکان اسکن می‌کند

پروژه مبارزه با آزار جنسی کودکان از طریق اسکن تصاویر آپلود شده روی آی‌کلود انتقادهای بسیاری را به همراه داشت. اما به نظر می‌رسد این شرکت از سال ۲۰۱۹ این پروژه را با اسکن ایمیل آی‌کلود (iCloud Mail) آغاز کرده است. هرچند گفته می‌شود تاکنون تصاویر آی‌کلود را اسکن نکرده است.

اواسط مردادماه گفته شد اپل مدتی است پروژه‌‌ای در جهت مبارزه با کودک آزاری و جلوگیری از سوءاستفاده از کودکان را دنبال می‌کند که از طریق اسکن کردن تصاویر کاربران قبل از آپلود روی آی‌کلود، می‌تواند موارد نامناسب را تشخیص داده و در صورت نیاز نهادهای قضایی و اجرایی را باخبر کند. این موضوع باعث نگرانی برخی نهادهای حافظ حقوق کاربران شد و حتی ائتلافی از ۱۰۰ نهاد فعال حوزه حقوق شهروندی و حریم خصوصی در نامه‌ای سرگشاده از اپل درخواست کردند تا طرح جنجالی اخیر جهت در نظر گرفتن ابزارهای نظارتی در محصولات خود برای مبارزه با کودک آزاری را لغو کند.

اما ظاهرا موضوع پروژه مبارزه با کودک آزادی جدید نیست و اپل می‌گوید برای جلوگیری از سوءاستفاده از کودکان در سراسر اکوسیستم خود و از هر طریقی بتواند مانع این کار می‌شود و از فناوری‌های نوین خود برای جلوگیری از آزار جنسی کودکان استفاده می‌کند. این شرکت تاکید می‌کند در تمام سطوح بستر نرم افزاری و در سراسر زنجیره تامین خود، حفاظت قوی را در این راستا ایجاد کرده است.

به عنوان بخشی از این تعهد، اپل از فناوری تطبیق تصویر استفاده می‌کند تا بتواند موارد نامناسب و سوءاستفاده از کودکان را شناسایی کند. حساب‌های کاربری دارای محتوای سوءاستفاده از کودکان، غیر فعال می‌شوند. مدیر ارشد حفظ حریم خصوصی اپل در ژانویه ۲۰۲۰ نیز به همین موضوع اشاره کرده بود.

«جین هوروات» مدیر ارشد حفظ حریم خصوصی اپل می‌گوید این شرکت از فناوری غربالگری برای جستجوی تصاویر غیراخلاقی استفاده می‌کند و اگر شواهدی از موارد سوءاستفاده از کودکان پیدا کند، حساب کاربری را غیرفعال می‌کند. هرچند وی توضیحات بیشتری در مورد نحوه دسترسی به چنین اطلاعاتی ارائه نمی‌‌دهد. البته این شرکت ظاهرا هرگز عکس‌های آی‌کلود را اسکن نکرده است ولی iCloud Mail را اسکن می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا