سرور مجازی
فضای مجازی

شاخص بورس 8 هزار واحد رشد کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 192میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 5هزار و 843میلیارد تومان در بیش از 841 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 8هزار و 443واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 256هزار و 959واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پتروشیمی پارس و پالایش نفت تهران شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، بانک پارسیان و سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

سازمان بورس 1900 میلیارد تومان از درآمدهای خود را به صندوق تثبیت داد

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 457میلیون ورقه به‌ارزش 2هزار و 607میلیارد تومان در 327هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 123واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 87واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه سامان، فرابورس ایران و ذوب آهن اصفهان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا