فضای مجازی

برگزاری مجامع شرکت‌های تعاونی به صورت الکترونیکی از هفته آینده

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدکبیری، معاون تعاون وزیرکار از همکاری مشترک برای الکترونیکی نمودن فرآیندهای مورد نیاز فعالان بخش تعاونی های کشور خبر داد و گفت: با رویکرد جدید قوه قضاییه، سرعت تحولات در این بخش مثبت بوده و سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون کشور در مسیر بهبود ارائه خدمات به فعالین بخش با هماهنگی سازمان ثبت اسناد و املاک در فرایند تمام الکترونیکی تعاونی‌ها خدمات ارائه می‌دهد.

وی بیان داشت: تا شهریور ماه امسال دو سامانه جامع تعاون و ثبت شرکت‌ها به صورت پنجره واحد در دسترس تعاون‌گران قرار می‌گیرند و ورود اطلاعات از درگاه خواهد بود.

وی افزود: از روز شنبه 12 تیر سال 1400 که مصادف با روز جهانی تعاون است امکان پذیریش مدارک مجامع آنلاین تعاونی که از طریق سامانه جامع و هوشمند تعاون نسبت به برگزاری مجمع اقدام می‌کنند مورد پذیرش ثبت شرکت‌ها قرار می‌گیرد.

در ادامه این نشست، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد گفت: منافع این اقدام برای مردم است و در سند تحول بخش قضایی که به امضای رئیس قوه قضاییه رسیده، الکترونیکی کردن همه فرایندهای اداری قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که زیر مجموعه این قوه قرار دارد، در دستورکار قرار گرفته است.

مهدی اقبال تاکید کرد: سازمان ثبت اسناد در زمینه الکترونیکی کردن فرایندها پیشتاز بوده و در هفته قوه قضاییه هم از سوی رئیس قوه تشویق شده است.

به گفته وی، برنامه ریزی لازم صورت گرفته تا از ابتدا شهریور ماه سالجاری، همه فعالیت‌های تعاونی‌ها از جمله تاسیس شرکت و تغییرات آن که تاکنون به صورت دستی و کاغذی بوده، در درگاه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان ثبت اسناد، درج و رسیدگی شود.

وی با بیان این که برخی شرکت‌های تعاونی چند صد هزار عضو دارند، تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی جمع کردن این اعضا به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست و بهترین روش برگزاری مجامع به صورت الکترونیکی و هوشمند است که با توجه به پیش قدم بودن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای این مهم از طریق سامانه جامع هوشمند بخش تعاون، مورد پذیرش سازمان ثبت نیز قرار گرفته است.

مدیرکل ثبت شرکت و موسسات تجاری سازمان ثبت اسناد نیز اظهار داشت: نگاه این سازمان الکترونیکی کردن، هوشمندسازی و حذف کاغذ از فرایندهاست و ما شعار خداحافظی از بایگانی و سیستم بدون کاغذ را ارائه کرده‌ایم، در سال جاری پنجره واحد اجرا می‌شود که کار بزرگی در سازمان ثبت به شمار می‌رود.

وی افزود: 230 هزار شرکت تعاونی در کشور داریم که هوشمندسازی و الکترونیکی کردن امور این شرکت‌ها بسیار مهم است و از هفته آینده مجامع شرکت‌های تعاونی به صورت الکترونیکی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

حمید کشاورز، گفت: در گام دوم، یکپارچه کردن سامانه وزارت تعاون، کار و ر فاه اجتماعی و سازمان ثبت اسناد در دستور کار قرار دارد که تا شهریور ماه انجام می‌شود و باعث حذف اوراق و گزارش‌های کاغذی می‌شود.

تفاهم‌نامه تکالیف مشترک حوزه ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز به امضای محمد کبیری معاون امور تعاون و مهدی اقبال معاون امور اسناد سازمان ثبت به امضاء رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه از این پس سامانه جامع تعاون و سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک از شهریور مرتبط می‌شوند و تمامی فعالیت‌های ثبت و تغییرات شرکت‌های تعاونی، همچنین برگزاری مجامع شرکت‌های تعاونی، الکترونیکی و آنلاین خواهد شد و به ارائه کاغذ، صورت جلسه یا حضور افراد در این مجامع نیاز نیست.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا