فضای مجازی

مدیرعامل منطقه آزاد کیش: پیگیر واردات واکسن کرونا هستیم

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جعفر آهنگران اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد کیش با اولویت قرار دادن ضرورت های کنونی جامعه و به منظور جلوگیری از فرایند تشریفات برگزاری مناقصه؛ از سر جمع بودجه فرهنگی، گردشگری و عمرانی نسبت به تامین و خرید تجهیزات پزشکی، اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان را به این مهم اختصاص داده است.

وی در خصوص واردات واکسن جهت واکسیناسیون تمام ساکنان جزیره کیش، افزود: سازمان منطقه آزاد کیش همچنان برای اخذ مجوز واردات واکسن از طریق وزارت بهداشت و درمان به پیگیری های خود ادامه می هد.

وی بر تحقق پذیری این مهم ابراز امیدواری کرد و افزود: با ابلاغ دستور مساعد از سوی وزارتخانه به سازمان غذا و دارو، واکسن مورد نیاز ساکنان جزیره تامین می شود.

به گفته آهنگران سازمان منطقه آزاد کیش همچون سرزمین اصلی، اولویت نخست را عبور با حداقل هزینه از دشوارترین گذرگاهی که در چند دهه گذشته کشور و جزیره با آن مواجه شده قرار داده است.

وی تاکید کرد: هیئت مدیره و ارکان سازمان منطقه آزاد کیش با تمام توان نسبت به کاهش بار مشکلات فعالان اقتصادی، گردشگری و صنعتی این منطقه تلاش می‌کند.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل منطقه آزاد کیش کمی بیش از سه هفته قبل در نامه‌ای به شرح زیر به وزیر بهداشت درخواست واردات واکسن کرونا فایزر تولید آلمان و اسپوتنیک روسی را داد؛

« به استحضار می‌رساند به منظور جلوگیری از شیوع همه‌گیری ویروس کووید 19 و واکسینه کردن آحاد افراد جامعه اقدامات گسترده‌ای در سطح دنیا در حال انجام است و در کشور جمهوری اسلامی ایران نیز علیرغم تحریم‌های جهانی،‌اقدامات موثری در راستای تولید واکسن و همچنین واردات تعداد متنابهی واکسن مجاز در حال انجام است.

با عنایت به تاکید ریاست‌جمهوری مبنی بر آمادگی دولت برای صدور مجوز برای بخش خصوصی جهت واردات واکسن‌های مجاز تحت نظارت آن وزارتخانه، فعالین اقتصادی جزیره کیش با حمایت حضرتعالی و این سازمان آمادگی خود را در خصوص واردات و خرید واکسن مجاز با اهداف عالیه ذیل اعلام می‌دارد؛

1- کمک به آن وزارتخانه در راستای کاهش هزینه‌های دولتی برای تامین و خرید واکسن.

2-جلوگیری از خروج ارز توسط متقاضیان تزریق واکسن که علاقمند به خروج از کشور هستند.

3-برگزاری تورهای سلامت به جزیره کیش در راستای اعلام جزیره کیش به‌عنوان اولین شهر سالم.

با توجه به موارد فوق از سوی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره و مرکز توسعه سلامت آمادگی دارد با همکاری شرکت بینوتک آلمان نسبت به واردات 5 میلیون دوز فایزر تولید آلمان، آسترازنکا کره‌جنوبی و اسپوتنیک تک دوز و دو دوز روسی و انجام واکسیناسیون در جزیره اقدام کند.

با عنایت به اهمیت تسریع در واکسیناسیون عمومی و آمادگی فعالان اقتصادی جزیره برای حضور در این عرصه خواهشمند است نسبت به صدور مجوز واردات و انجام واکسیناسیون در جزیره را صادر کنید. »

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا