اخبار آی تی

فروش ۱۶۰۰ میلیاردی محصولات دانش بنیان از سوی شرکت‌های پارک خراسان رضوی

به گزارش ایسنا، دکتر رضا قنبری امروز در مراسم امضای موافقت نامه تاسیس مراکز نوآوری و رشد مشترک میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری با بیان اینکه پارک فناوری رضوی با قدمت ۱۹ ساله توانسته ۵ هزار نیروی فعال تحصیلکرده را جذب کند، افزود: اکنون ۳۵۰ شرکت دانش بنیان در این پارک مشغول به فعالیت هستند و متوسط سنی فعالان در شرکت‌های مستقر در پارک خراسان، ۳۰ سال است.

وی با اشاره به فروش شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک خراسان، گفت: بر اساس آخرین آمار، شرکت‌های این پارک، ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروش داشته‌اند که ۶۰ درصد آن مربوط به حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بوده است.

قنبری با اشاره به همکاری پارک خراسان و پارک صنعت نفت گفت: ما به این همکاری مشترک امیدوار هستیم؛ زیرا این همکاری یک مدل جدید مشارکتی خواهد بود.

رئیس پارک علم وفناوری خراسان "توسعه فناوری"، "پشتیبانی فناوری" و "پشتیبانی عمومی" را ۳ دسته از نیازهای شرکت‌ها دانست و یادآور شد: اصلی‌ترین کار برای شرکت‌ها توسعه بازار است که ما به تنهایی باید به سراغ متقاضیان برویم؛ اما همکاری پارک خراسان با پارک علم و فناوری صنعت نفت این مشکل شرکت‌ها را رفع می کند.

وی افزود: ۳ سال گذشته، پارک‌های علم و فناوری خوزستان، شیراز، بوشهر، تربیت مدرس و خراسان تجمع خوبی در حوزه نفت و گاز داشته‌اند که منجر به تشکیل کنسرسیومی شد؛ اما این کنسرسیوم با تعامل و همکاری ما با پارک علم و فناوری صنعت نفت متفاوت است.

قنبری افزود: ما هیچ احساس رقابتی با پارک‌ها مخصوصا پارک ملی نفت نداریم و به نظر می‌رسد که در راستای همکاری با یکدیگر تکمیل تر خواهیم شد.

وی ادامه داد: پارک علم وفناوری صنعت نفت می‌تواند در راستای استفاده از فناوری‌های به نتیجه رسیده شرکتها و سرریز فناوری‌های پارک در حوزه نفت و گاز گامی بردارد؛ برای ما ایده آل بود که شرکت‌های دانش بنیان در پارک قطر شعبه‌هایی داشته باشند؛ سرمایه‌ای که در پارک صنعت نفت وجود دارد و می‌تواند باعث شود که همکاری خوبی در این زمینه داشته باشیم و شرکت‌ها شعبه‌ای در قطر داشته باشند.

به گفته رئیس پارک علم وفناوری خراسان، در این پارک بخشی از فعالیت شرکت‌ها به حوزه انرژی اختصاص دارد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا