فضای مجازی

کاهش محدودیت‌های برقی صنعت سیمان/ هفته جاری هفته پرچالشی در تأمین برق است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق و مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان نیاز مصرف برق در روز گذشته به 65 هزار و 700 مگاوات رسید، این در حالی است که رقم مصرف زمان مشابه سال گذشته 55 هزار و 500 مگاوات بوده؛ یعنی نیاز مصرف به اندازه 10 هزار مگاوات یعنی 20درصد افزایش یافته که شرایط طبیعی روند رشد مصرف اینگونه نیست.

رجبی مشهدی با بیان اینکه "بخش زیادی از افزایش 20 درصدی نیاز مصرف برق ناشی از افزایش دما و استخراج غیرمجاز رمزارز است"، گفت: تاکنون 210 هزار ماینر غیرمجاز کشف شده و برآورد این است که 2 هزار مگاوات از مصرف مربوط به رمزارزها است.

وی ادامه داد: 210 هزار ماینر به اندازه یک نیروگاه 800 مگاواتی برق مصرف می‌کنند که اگر این میزان مصرف نبود، شاید خاموشی شب گذشته به مردم تحمیل نمیشد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه "هرچند صنعت برق و نیروی انتظامی برای کشف رمزارزهای غیرمجاز تلاش می کنند اما نیاز است که مردم در این زمینه همراهی کنند"، گفت: تاکنون 27 درصد شناسایی رمزارزهای غیرمجاز از جانب مردم بوده که برای اعلام از سوی مردم، تا سقف 20 میلیون تومان هم پاداش در نظر گرفتیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق با اشاره به اینکه "با افزایش دما تولید برق از واحدهای حرارتی کاهش می یابد"، گفت: ما امسال 30 تا 40 درصد نیروگاههای برقابی را در مدار نداشتیم؛ از اینرو از مردم می خواهیم طی هفته جاری مصرف را کاهش دهند، زیرا عدم کاهش مصرف منجر به ایجاد محدودیت منجر خواهد شد و شاید لازم باشد خاموشی برنامه ریزی شده اعمال کنیم و قطعا اطلاع رسانی خواهد شد.

رجبی مشهدی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش دما طی هفته آینده، گفت: اکنون محدودیت های صنعت سیمان تا حد زیادی برطرف شده و با 60 تا 70 درصد ظرفیت در طول روز کار می‌کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق خاطرنشان کرد: هفته جاری، هفته پرچالشی در تأمین برق است که از مردم تقاضا داریم با رعایت مصرف، به پایداری شبکه برق و کاهش خاموشی ها کمک کنند؛ با کاهش دما، پیش بینی می کنیم در هفته آینده محدودیت های کمتری در تأمین برق داشته باشیم.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا