فرهنگی

بازدید مدیرعامل پست بانک از خبرگزاری تسنیم/ شیری: شفافیت در اطلاع رسانی به نفع همه است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به اینکه پست‌بانک ایران یک نهاد دولتی و خصوصی است و 51 درصد سهام آن متعلق به دولت و 49 درصد متعلق به بخش خصوصی بوده و یک الگوی خاص و متمایز در عرصه بانکداری کشور است، گفت: در سال 1397 به ازای هر سهم بانک 43 تومان زیان داشتیم و براساس قوانین و مقررات نظام بانکی باید اعلام ورشکستگی می کردیم و من از ابتدای ورود به بانک تصمیم گرفتم با شفافیت وضعیت موجود بانک را به آحاد مردم اعلام کنم و اعتقاد داشتم مردم، ذی¬نفعان و مشتریان بانک ما نجیب و هوشمند هستند و باید نقاط ضعف و قوت بانک را بدانند و همین شفافیت در اطلاع رسانی، ایجاد کمیته¬ها، شوراها و فعالسازی آنها عامل توفیق و جهش در مسیر اهداف پست بانک ابران شد.

شیری با بیان اینکه با تلاشها و برنامه‌ریزی های انجام شده در سال 1398 سودآور شدیم و به ازای هر سهم، 30 تومان سود شناسایی و در مجمع عمومی سال 1399 به ازای هر سهم 234 تومان سود اعلام کردیم، اظهار کرد: خوشبختانه تنها بانکی هستیم که نوسانات نرخ سهام بانک را با تحلیل مستمر وضعیت بازار کنترل کرده‌ایم و همچنین بر این باور هستیم که سهام، ارزش دارایی دارد و همین شفافیت در اطلاع‌رسانی، برکات زیادی را برای ما به ارمغان آورده است.

وی افزود: درحال حاضر با با بیش از 6000 باجه بانکی روستایی به‌عنوان گسترده‌ترین شبکه بانکی کشور عمده فعالیت‌ها و خدمات مورد نیاز روستاییان را تامین می‌کنیم و پست بانک ایران نقش بسیار بزرگی در کاهش هزینه‌های ملی داشته است.

مدیرعامل پست بانک ایران، با تقدیر از پاکدستی هموطنان روستایی افزود: خدمت به روستاییان همواره موجب بالندگی و سرشار از برکت است. از این‌رو همزمان با فرارسیدن سوم شهریور (روز باجه‌های بانکی روستایی) رونمایی از خدمات جدید و تجلیل از باجه‌های بانکی را پیش رو داریم و با راه‌اندازی خدمات نوین از جمله: صدور کارت آنی و سایر خدمات توسعه‌ای زمینه رونق اقتصادی و کسب و کار در روستاها را تقویت می‌کنیم.

شیری ادامه داد: یکی از مهمترین برجستگی رسانه‌ها،¬ شفافیت در اطلاع¬رسانی است و اعتقاد دارم، شفافیت مسئولین با مردم، انتفاع بیشتری برای کشور و شهروندان به همراه دارد.

در ادامه این بازدید مجید قلی زاده؛ مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه الگوی موفق خدمات رسانی پست بانک ایران به صورت تلفیقی (دولتی با بخش خصوصی) پدیده ای خاص، تأمل برانگیز و جالب توجه است، گفت: نقش پست بانک ایران در ترویج فرهنگ بانکداری الکترونیک، حمایت از مردم مناطق محروم و کم برخوردار روستایی، پرداخت یارانه نقدی و سایر خدمات بانکی برای رونق کسب و کار در روستاها، امیدبخش و در خور تقدیر است.

وی افزود: خبرگزاری تسنیم آمادگی کامل خود را برای همکاری های مشترک و شفافیت در اطلاع رسانی و معرفی این بانک برای خدمات رسانی بیشتر به روستاها اعلام می‌کند.

قلی زاده با بیان اینکه حضور موفق پست بانک ایران در روستاها، ظرفیت های بسیار ارزنده ای ایجاد کرده است و به همه دفاتر و نمایندگی های خبرگزاری تسنیم در استان ها تاکید کرده‌ایم همکاری های خود را با مدیریت شعب پست بانک استان ها تقویت کنند، گفت: دنیا بدون خبرنگار خلوت و سوت و کور است و رسالت کار رسانه ای، رعایت انصاف و عدالت است و کار خبری و رسانه ای تعطیلی ندارد و با توجه به اقتضای زمانی و وضعیت کرونا، همکاران ما در تمامی حوزه¬ها به صورت حضوری و غیرحضوری برای انجام رسالت حرفه ای خود، ایفای نقش می‌کنند.

بر اساس این گزارش، شیری در پایان از واحد تحریریه خبرگزاری تسنیم بازدید و ضمن گفت‌و‌گو با خبرنگاران حاضر از زحمات و خدمات ارزنده آنان تقدیر کرد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا