سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

تیک تاک سرانجام قابلیت مشابه استوری اینستاگرام را آزمایش می‌کند

تقریبا تمام اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام در حال حاضر از قابلیت استوری برخوردار هستند و اپلیکیشن تیک تاک نیز سرانجام در حال آزمایش این ویژگی محبوب است.

«مت ناوارا» مشاور شبکه‌های اجتماعی برای اولین بار در توییتر اعلام کرد تیک تاک روی توسعه قابلیت استوری کار می‌کند. گویا این ویژگی جدید «TikTok Stories» نامیده می‌شود و عملکرد کلی آن شبیه نسخه‌های مشابه در اپلیکیشن‌های اینستاگرام و اسنپ‌چت است. استوری‌ها در یک نوار جانبی از کنار صفحه دیده می‌شوند و تیک تاک پس گذشت ۲۴ ساعت آن‌ها را حذف می‌کند. سایر کاربران نیز می‌توانند به استوری دیگران واکنش نشان داده و از طریق تصویر پروفایل نیز قابل مشاهده هستند.

تیک تاک

تیک تاک از قابلیت جدید خود به عنوان «روشی جدید برای تعامل بهتر کاربران» توصیف می‌کند. کاربران پس از ضربه زدن روی دکمه «ایجاد» نوار کنار صفحه می‌توانند استوری جدیدی ایجاد کنند. البته طبق ویدیو و طراحی ارائه شده از سوی تیک‌ تاک به نظر می‌رسد قابلیت استوری تنها شامل ویدیوها می‌شود که از این نظر می‌توان گفت تقریبا شبیه ویژگی Youtube Shorts است.

سخنگوی تیک تاک در بیانیه‌ خود نوشته است:

ما همیشه در حال فکر کردن به روش‌های جدیدی هستیم تا ارزش جامعه خود را افزایش دهیم تجربه اپلیکیشن را توانمند کنیم. هم اکنون ما در حال آزمایش روش‌هایی هستیم که فرمت‌های بیشتری را برای تولید‌کنندگان ارائه می‌کند تا ایده‌های خلاقانه خود را با جامعه تیک تاک به اشتراک بگذارند.

هرچند این شرکت هنوز جزئیاتی بیشتری در مورد آزمایش قابلیت استوری خود به اشتراک نگذاشته و زمان ارائه آن مشخص نشده، برخی گزارش‌های کاربران در شبکه اجتماعی توییتر نشان می‌دهد که احتمالا TikTok Stories در دسترس برخی افراد قرار گرفته است.

تیک تاک اخیرا پخش زنده خود را با قابلیت‌های جدیدی مجهز کرده بود تا رقابت جدی‌تر با لایو اینستاگرام داشته باشد و اکنون به نظر می‌رسد رقابت آن‌ها قرار است جدی‌تر شود. البته قابلیت استوری برای تمام شبکه‌های اجتماعی موفق نبوده است و توییتر این هفته با Fleet، قابلیت مشابه استوری اینستاگرام خود رسما خداحافظی کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا