فضای مجازی

تفاهم‌نامه 1200 میلیاردی برای ایجاد 7500 شغل برکت در استان کرمان

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرحسین مدنی با بیان این مطلب افزود: با انعقاد تفاهم‌نامه یک‌هزار و 200 میلیارد ریالی میان بنیاد برکت و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان، 2 هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در شهرهای سیرجان و بردسیر در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود.
وی ادامه داد: راه‌اندازی این 2 هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد 7 هزار و 500 کسب و کار خرد و خانگی در این مناطق خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، طرح‌های اشتغال‌زایی تایید شده توسط بنیاد برکت برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی می‌شوند. سقف تسهیلات اعطایی به هر متقاضی 500 میلیون ریال به صورت قرض‌الحسنه و با احتساب دوره تنفس 6 ماهه پرداخت است.
وی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی در استان کرمان گفت: 50 مجری و تسهیل‌گر بنیاد که در زمینه شناسایی متقاضیان اشتغال و ایجاد فرصت‌های کسب و کار در مناطق روستایی و محروم استان کرمان فعال هستند، اجرای و عملیاتی کردن طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور پیش‌بینی شده در این تفاهم را نیز پیگیری خواهند کرد.
وی یادآور شد: مدت تفاهم‌نامه اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی شهرهای سیرجان و بردسیر سه سال است و مشاغل مورد نظر نیز با توجه به پتانسیل‌ها و مزیت‌های نسبی هر منطقه ایجاد خواهند شد.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان معین اقتصادی منطقه 7 استان کرمان و با هدف اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود و برنامه اجرایی بندهای یک، 20 و 21 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و به منظور بهبود وضعیت معیشت خانوارهای ساکن در مناطق محروم استان کرمان با اولویت کسب و کارهای خرد و خانگی اقدام به مشارکت و انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد برکت کرده است.
مدنی درباره اقدامات بنیاد برکت در ایجاد فرصت‌های کسب و کار در استان کرمان نیز توضیح داد: بنیاد تاکنون 2 هزار و 879 طرح اشتغال‌زایی را در مناطق محروم و روستایی استان کرمان به بهره‌برداری رسانده که ایجاد 8 هزار و 673 شغل را به دنبال داشته است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، 9 شهرستان راور، نرماشیر، رودبار جنوب، فهرج، عنبرآباد، کوهبنان، ریگان، سیرجان و بردسیر و 137 روستای استان کرمان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد قرار دارند.
گفتنی است، بنیاد برکت 3 هزار و 684 طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم کل سرمایه‌گذاری 5 هزار و 160 میلیارد ریال در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان کرمان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا