فضای مجازی

شاخص بورس 2 هزار واحد اصلاح کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 748میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 462میلیارد تومان در بیش از 689هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 2هزار و 347واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 357هزار و 899واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی چادرملو شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، ایران خودرو و سرمایه‌گذاری غدیر با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

یک شرکت فلزی دیگر به جمع فرابورسی‌ها پیوست

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 589واحد، کل (هم‌وزن) 1157واحد، قیمت (هم‌وزن) 731واحد، آزاد شناور 710واحد و شاخص‌‌‌ بازار اول 3679 واحد افت و شاخص بازار دوم 1391 واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 946میلیون ورقه به‌ارزش 3هزار و 34میلیارد تومان در 360هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 87واحد افت کرد و در ارتفاع 19هزار و 870واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، بانک دی و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، بیمه تجارت نو و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا