فضای مجازی

جریمه 6 میلیون روبلی واتساپ در روسیه به دلیل امتناع از بومی سازی داده های کاربران

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دادگاه ناحیه قضایی شماره 422 در منطقه تاگانسکی مسکو روز جمعه اعلام کرد که سازنده برنامه واتساپ WhatsApp به دلیل امتناع از بومی سازی داده های کاربران روسی خود در این کشور احتمالاً 6 میلیون روبل (82000 دلار) جریمه خواهد شد.

در بیانیه این دادگاه آمده است: دادگاه پروتکلی در رابطه با واتساپ دریافت کرد که بر اساس بخش 8 ماده 13.11 قانون جرایم اداری روسیه تنظیم شده است. (عدم موفقیت اپراتور هنگام جمع آوری داده های شخصی در انجام مسئولیت خود مبنی بر اطمینان از ضبط، طبقه بندی، انباشت، ذخیره سازی، شفاف سازی یا بازیابی داده های شخصی شهروندان روس، که توسط قوانین روسیه مقرر شده است). حداکثر مجازات مطابق این ماده جریمه ای معادل 6 میلیون روبل است.

این دادگاه در ادامه افزود: تاریخ رسیدگی به این پرونده هنوز مشخص نشده است.

دادگاه روسیه گوگل را بیش از 40 هزار دلار جریمه کردروسیه فیس بوک و تلگرام را به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی جریمه کرد

یک روز قبل، همین دادگاه گوگل را به دلیل امتناع از بومی سازی داده های کاربران خود در روسیه، 3 میلیون روبل (41000 دلار) جریمه کرده بود.

سرویس فدرال روسیه برای نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی پیش از این، اعلام کرده بود که گوگل، فیس بوک، توییتر و سایر غول های رسانه اجتماعی، اطلاعات شخصی کاربران روسی را تا 1 ژوئیه 2021 بومی سازی نکرده اند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا