اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

اپل از احتمال محدودیت‌های بیشتر برای عرضه آیفون و آیپد در فصل سوم ۲۰۲۱ خبر داد

اپل می‌گوید احتمالا محدودیت‌‌هایی که در عرضه دستگاه‌هایی همچون آیپد و آیفون در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ با آن روبرو بوده، در سه ماهه بعدی نیز حتی با شدت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

«لوکا مائستری»، مدیر مالی اپل همزمان با انتشار گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۱ این کمپانی اعلام کرد اپل در سه ماهه بعدی نیز همانند فصل گذشته با محدودیت‌های مربوط به عرضه آیفون و آیپد دست و پنجه نرم خواهد کرد و این وضعیت همچنان ادامه خواهد داشت و حتی ممکن است محدودیت‌های ماه‌های پیش رو منتهی به سپتامبر نسبت به قبل بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد که این محدودیت‌ها می‌توانند بر فروش محصولاتی همچون آیفون و آیپد تاثیرگذار باشند. هنوز مشخص نیست که آیا این محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای عرضه، بر مدل‌های آیفون ۱۳ که انتظار می‌رود شهریور ماه معرفی شوند نیز تاثیرگذار خواهد بود یا خیر.

مدیر مالی اپل در حالی در مورد این موضوع صحبت می‌کند که تیم کوک مدیرعامل این شرکت تمایلی به اظهارنظر و پاسخ دادن به سوالات مربوط به محدودیت‌های عرضه ندارد و تاکنون اظهارنظری در مورد آینده و پیش‌بینی وضعیت‌های آتی مطرح نکرده است.

تیم کوک می‌گوید این شرکت با جدیت تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا بتواند با مشکلات پیش رو کنار بیاید و بر آنها پیروز شود. وی معتقد است محدودیت‌ها و مشکلاتی که اپل با آن روبرو است، همان مسائلی است که سایر شرکت‌ها را درگیر کرده است و در این وضعیت اپل تنها نیست.

کمبود جهانی تراشه و تامین قطعات اولیه از جمله موضوعاتی است که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده با آن درگیر هستند و به فکر راهکارهایی برای حل آن هستند.

تیم کوک در ادامه صحبت‌های خود اضافه می‌کند که اگرچه اپل با محدودیت‌هایی در عرضه روبرو بوده، اما هزینه‌های اصلی کلی شرکت کاهش یافته است. هرچند اپل در حال حاضر هزینه‌های بیشتری را صرف حمل و نقل می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا