سرور مجازی
اخبار آی تی

عضویت ۱۱۵ دانش آموز ایرانی در فدراسیون جهانی مخترعین

به گزارش ایسنا، مهدی رشیدی جهان اظهار کرد : پیرو تفاهم نامه صورت گرفته با دفتر فدراسیون جهانی مخترعین (IFIA) اولین گروه دانش آموزی ایران شامل ۱۱۵ نفر از برگزیدگان دوره های مختلف جشنواره دانش آموزی ابن سینا به عنوان مخترعین جهانی با پسوند INV و دارای پروفایل و کد اختصاصی در محل این فدراسیون در ژنو سوئیس به ثبت رسیدند.

وی افزود: مخترعین ایرانی ثبت شده در فدراسیون جهانی، از کلیه استان های ایران و دانش آموزان دارای پروژه های علمی و نوآورانه هستند که همین امر بیانگر سطح بالای دانش و آموزش در سراسر ایران است.

رشیدی جهان با اشاره به مسابقات جهانی و بین المللی اختراعات ژنو که در روزهای ۱۸ تا ۲۱ جولای ۲۰۲۱ (۲۷ تا ۳۰ تیرماه ۱۴۰۰) و به صورت مجازی در سوئیس و با حضور ۶۵۰ نوآور از سراسر جهان تحت نظر IFIA برگزار شد، بیان کرد: دانش آموزان ایرانی در این مسابقات شگفتی ساز بوده و در رشته های مختلف از جمله فنی مهندسی، علوم کامپیوتر، کشاورزی و محیط زیست، شیمی و زیست شناسی، پزشکی و غیره صاحب ۱۳طلا، ۲۰نقره، ۱۰ برنز و کسب مجموعا ۴۳ مدال رنگارنگ از این مسابقات شدند.
دبیر علمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا با یادآوری برگزاری ششمین دوره جشنواره دانش آموزی ابن سینا در روزهای ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه به صورت برخط، گفت: این دوره از جشنواره به صورت بین المللی و با شرکت ۸۰۰ تیم از سراسر جهان با حمایت فدراسیون جهانی مخترعین (IFIA) برگزار می شود.
به نقل از دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی دانش آموزی ابن سینا، مدال آوران مسابقات جهانی ژنو: پارمیدا رزاق زاده، آزاده چاقیان، مرضیه سالمی، زهره مهدوی ثابت، هلیا نبوی، سیمین ودادیان، ریحانه حاتم خانی، مانوشا کیوانی نژاد، مارال مهدی نیا و مبینا قنبری موفق به کسب مدال طلا شدند.
آیدا طاهری، حنانه باقری، حنانه جعفرزاده، مهدیه قاسم زاده، شقایق عمادی، هستی دولت آبادی، بهار روانگرد، هانیا شاهرودنژاد، مهدیس میرزایی، نازنین برزین، آدرینا دلجو، اندیا دلجو، شهگل لگزیان، محمدرضا صالحی کیا، محمدصالح صیدانلو، سها مقصودی، کیهان جاودان، آروین اسلامی، امیرحسین غضنفری و امیرمحمد غضنفری به مدال نقره دست یافتند.
کیان میرآفتاب زاده، علی تکین کلهرمحمدی، یاسمین زینب رضایی، الهام زارع و فاطمه پورحسن به مدال برنز این مسابقات رسیدند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا