اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

تولید تیبا صندوق‌دار متوقف می‌شود؛ چه خودرویی جایگزین ارزانترین خودرو سایپا خواهد شد؟

با توجه به گفته‌های مدیرعامل سایپا در زمستان امسال ظاهرا قرار است تا شاهد توقف تولید ارزان‌ترین محصول این گروه خودروسازی یعنی تیبا خواهیم بود. به عبارت ساده‌تر، ارزان‌ترین خودروی این روزهای بازار به روزهای توقف تولید خود نزدیک شده است. اما در صورت حذف تیبا صندوق‌دار از خط تولید چه خودرویی جایگزین آن خواهد شد؟

با توقف تولید تیبا در نسخه صندوق‌دار، تیراژ قابل توجهی از تولیدات خانواده X200 سایپا کاهش پیدا می‌کند. سایپا اعلام کرده است که می‌خواهد در کنار حذف تیبا صندوقدار از خط تولید، تیراژ تولید ساینا EX را نیز افزایش دهد.

توقف تولید سایپا تیبا

همچنین با حذف یک خودروی دیگر از سبد محصولات سایپا، هاچ‌بک کراس اطلس نیز به عنوان عضوی دیگر از خانواده X200 به مرحله تولید انبوه می‌رسد. به گفته مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پروژه توقف تولید تیبا از زمستان امسال آغاز می‌شود و با کاهش تولید این خودرو، در اواخر سال جاری ظرفیت تولید اطلس در خط تولید این شرکت فراهم می‌گردد.

برای همین باید منتظر باشیم که در ماه‌های آتی، کم کم ظرفیت عرضه تیبا در برنامه های فروش سایپا کاهش پیدا کند و پس از مدتی، تیبا صندوق‌دار از فهرست فروش این شرکت خارج شود.

در حال حاضر تیبا صندوقدار به عنوان ارزان‌ترین خودروی بازار شناخته می‌شود و این روزها با قیمت ۱۰۵ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان توسط سایپا در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. پس از حذف این خودرو بدیهی است که دومین سدان خانواده X200، یعنی ساینا به جایگاه ارزان ترین خودروی بازار می‌رسد و اطلس هم به عنوان یک خودروی جدید که بر مبنای پلتفرم X200 و اصول سازه کوییک توسعه پیدا کرده است، به عنوان گران ترین عضو خانواده X200 به بازار می‌آید.

علاوه‌بر اطلس، سایپا برنامه دارد تا در سال جاری آریا را هم به بازار عرضه کند و همچنین نسخه اتوماتیک این خودرو و شاهین را هم به فروش برساند. کارون هم از جمله پروژه های دیگر سایپا است که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا