سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

اپل ۱۰۰ میلیون چیپ A15 برای گوشی‌های سری آیفون ۱۳ سفارش داده است

اپل احتمالا شهریور ماه در یک مراسم مجازی از جدیدترین آیفون‌هایش رونمایی می‌کند و انتظار می‌رود با فروش بالایی مواجه شوند. طبق جدیدترین اطلاعات، کوپرتینویی‌ها ساخت بیش از ۱۰۰ میلیون چیپ A15 را به TSMC سفارش داده‌اند.

اپل امید زیادی به فروش نسل آینده آیفون‌ها دارد و البته بسیاری از کارشناسان هم چنین انتظاری دارند. در گذشته گزارشی از افزایش ۲۵ درصدی تولید آیفون‌ها تا پایان سال جاری میلادی خبر داده بود و انتظار می‌رود کوپرتینویی‌ها ۱۰۰ میلیون گوشی سری آیفون ۱۳ بسازند. این کمپانی در ابتدا ۷۵ میلیون گوشی از سری آیفون ۱۲ تولید کرده بود.

حالا طبق گزارش امروز، اپل ساخت ۱۰۰ میلیون چیپ A15 را به TSMC سفارش داده. این کمپانی تراشه موردنیاز اپل را با فرایند ۵ نانومتری بهبودیافته تولید می‌کند.

چیپ A14 که در گوشی‌های سری آیفون ۱۲ و البته آیپد ایر ۴ مورد استفاده قرار گرفته، اولین تراشه ۵ نانومتری طراحی شده توسط اپل است. نسل بعدی تراشه اپل همچنان با این لیتوگرافی به تولید می‌رسند، اما بهبودهایی را تجربه می‌کند که نتیجه‌اش بهبود عملکرد و بهره‌وری بیشتر انرژی خواهد بود.

چیپ A15

گزارش امروز همچنین به استفاده از ۶ هسته در تراشه بعدی اپل اشاره دارد که شامل ۴ هسته با مصرف انرژی بهینه و ۲ هسته قدرتمند می‌شود. در صورت صحت این گزارش، از نظر تعداد هسته‌ها و پیکربندی آن‌ها تفاوتی میان A14 و A15 وجود نخواهد داشت، با این وجود با بهبود عملکرد و کاهش مصرف انرژی روبه‌رو می‌شویم.

از آنجایی که اپل می‌خواهد مدل‌های پرو را به نمایشگر ۱۲۰ هرتزی مجهز کند، شارژدهی باتری اهمیت بالایی دارد. علاوه بر این، کاربران احتمالا به قابلیت نمایشگر همیشه روشن هم در این محصولات دست پیدا می‌کنند.

طبق گزارش‌ها تا به امروز، آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس با وجود نمایشگر ۱۲۰ هرتزی، همچنان به لطف چیپ A15 تا ۲۰ درصدی مصرف انرژی بهینه‌تری خواهند داشت. در کنار مصرف انرژی بهینه چیپ جدید، انتظار می‌رود کوپرتینویی‌ها آیفون‌های جدید را به باتری‌های بزرگتری هم مجهز کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا