سرور مجازی
اخبار آی تی

مرزهای حاکمیتی در قانون نوین تحول‌های نظام علم و فناوری در حال محدود شدن است

به گزارش ایسنا، دکتر حسین سالار آملی در سلسله نشست‌های اندیشه ورزی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع "تداخلات کارکردی لایه حکمرانی علم، فناوری و نوآوری کشور" اظهار کرد: در حال حاضر در دنیا تحولات شگرفی در حال انجام است و قدرت پیش‌بینی آینده سخت است. می‌توان گفت مهم‌ترین ویژگی جهان کنونی تحولات سریع آن است.

وی با بیان اینکه در سطح بین‌المللی مرزهای حاکمیتی درونی در حال محدود شدن است، ادامه داد: ما باید هنجارسازی‌های بین‌المللی را پیدا کنیم وگرنه این هنجارهای بین‌المللی بر ما حاکم می‌شود.

دکتر سالار آملی با بیان اینکه در قانون نوین در تحول‌ها باید به این توجه کنیم که مرزهای حاکمیتی محدود می‌شود، افزود: در دنیا شبکه زنجیره دانایی در حال شکل‌گیری است که با حضور دانشگاه‌های برتر دنیا در حال انجام است.

رئیس اندیشکده چرخه نوآوری گفت: پارادایم‌های مهمی در عرض چند سال در حال تغییر است. یک پارادایم مهم این است که ما در دنیای سایبری-فیزیکی در حال حرکت هستیم.

استاد دانشگاه امیرکبیر خاطرنشان کرد: بازنگری سند الگو اسلامی پیشرفت در حال نهایی شدن است و دولت جدید به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد. پس ما باید در این محورها بازنگری کنیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا