فضای مجازی

همه‌گیری کرونا 15 تریلیون دلار از تولید اقتصاد جهان کم کرده است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صندوق بین المللی پول اعلام کرد اقتصاد جهان 15 تریلیون دلار در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا از دست داده است چون بانک های مرکزی سراسر جهان نقدینگی بیشتری در سال گذشته میلادی نسبت به کل ده سال قبل فراهم کرده‌اند.

جفری اوکاموتو، معاون اول صندوق بین‌المللی پول گفت:« دولت‌ها از مارس 2020، 16 تریلیون دلار حمایت مالی به خاطر همه گیری کرونا فراهم کرده‌اند و بانک‌های مرکزی سراسرجهان ترازنامه‌های مالی خود را در کل 7.5 تریلیون دلار بالا برده اند. البته اینکار لازم بوده است و اگر انجام نمی‌شد رکود سال گذشته که بدترین رکود از زمان رکود بزرگ دهه 1930 بود، 3 برابر بدتر می‌بود».

جهش‌های ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کندپیش بینی رشد 5.8 درصدی اقتصاد جهان در سال 2021

وی تاکید کرد همین مقدار انرژی که برای واکسیناسیون و طرح‌های بهبود هزینه‌کرد مردم گذاشته شده، باید برای رشد اقتصادی صرف شود تا بتوان تولید از دست رفته را جبران کرد.

اوکاموتو خواستار اصلاحات سختی شد که نوید بخش یک آینده پایدار و روشن‌تر خواهد بود نه فقط رسیدن به اقتصاد قبل از بحران کرونا و تمرکز این اصلاحات باید بر بهبود تولید، کار و بازارهای مالی باشد.

صندوق بین المللی پول هشدار داده اگر اصلاحات اجرایی نشوند، روند بهبود از بحران کرونا برای اکثر کشورها سال ها طول خواهد کشید.

این صندوق به سیاست‌گذاران توصیه کرده سیاست خود را از نجات اقتصادهایشان به تقویت آنها از طریق اصلاحات رشد محور تغییر دهند.

انتهای پیام/61

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا