اخبار آی تی

تبدیل آب شور به شیرین با دستگاه تصفیه نانویی محققان کشور

به گزارش ایسنا، مهندس ناصر مسلمی، مدیر کارخانه یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب شور و تبدیل آن به آب شیرین را از محصولات این شرکت دانست و گفت: غشاء این دستگاه تصفیه آب شور در بخش تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان طراحی شده است و از آن در مناطقی که آب‌های شور دارند، مانند کویرها می‌توان استفاده کرد.

وی تاکید کرد: در واقع این دستگاه قابلیت تولید آب شیرین از آب‌های شور را دارد، بنابراین این دستگاه برای اقلیم‌هایی که آب در آن مناطق شور است، می‌تواند به تامین آب آشامیدنی کمک کند.

بهاره کاویانی، مدیرعامل این شرکت نیز با بیان اینکه از سال ۱۳۸۶ با هدف توسعه فناوری‌های جدید به منظور تولید نانومواد، فعالیت خود را آغاز کردیم، ادامه داد: دستگاه نانو کلوئید ساز، گرانول جاذب آرسنیک آب، دستگاه حباب ساز نانویی (نانو کویتاسیون) و گرانول حاوی نانواشیاء α-FeOOH به عنوان جاذب آرسنیک از جمله محصولات نانویی این شرکت است و ما به‌ طور میانگین توانایی تولید ۲ تن گرانول جاذب آرسنیک را در ماه داریم.

به نقل از ستاد نانو، کاویانی افزود: در حال حاضر به فناوری جدیدی در تصفیه پساب‌های رنگی دست پیدا کردیم و اولین پایلوت موفق این فناوری را نیز در چین پیاده‌سازی کردیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا