سرور مجازی
رمز ارز

پشت پرده فروش گسترده بیت کوین توسط دولت آلمان مشخص شد!

پشت پرده فروش گسترده بیت کوین توسط دولت آلمان مشخص شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در روزهای اخیر، رسانه‌های خبری در سراسر جهان از فروش صدها میلیون دلار بیت‌کوین توسط دولت آلمان و مشکلات ناشی از آن در بازارهای مالی و کاهش قیمت رمزارزها گزارش داده‌اند.

برخلاف تصور عموم، این دولت کشور آلمان نیست که بیت‌کوین می‌فروشد، بلکه این فروش‌ها توسط ایالت کوچک زاکسن (Saxony) در شرق آلمان انجام می‌شود.

این ایالت در ماه ژانویه، نزدیک به ۳ میلیارد دلار بیت کوین را از وبسایت غیرقانونی Movie۲k.to توقیف کرده بود و در حال حاضر، بیش از نیمی از دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروخته است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!


شروع

دلیل فروش گسترده بیت کوین توسط زاکسن، رویه استاندارد برای دارایی‌های مصادره شده در پرونده‌های جنایی است. طبق این رویه، دارایی‌های توقیف شده باید در مدت زمان مشخصی به فروش برسند. کارشناسان این اقدام را یک فرآیند عادی می‌دانند، هرچند در این مورد خاص، با حجم بسیار زیادی از بیت کوین مواجه هستیم.

اداره کل پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA) مسئولیت کیف پول حاوی بیت‌کوین‌های مصادره شده را برعهده دارد.

دلیل این امر احتمالا دخالت BKA در تحقیقات اولیه و داشتن تخصص فنی لازم برای مدیریت چنین مقدار زیادی بیت‌کوین است. با این حال، BKA صرفا بر اساس دستورالعمل‌های ایالت زاکسن عمل می‌کند و قدرت تصمیم‌گیری ندارد.

در شرایط عادی، برای انتقال یا فروش دارایی‌های مصادره شده نیاز به حکم دادگاه است. اما در مورد زاکسن، به دلیل نوسانات احتمالی قیمت بیت‌کوین یا مشکلات نگهداری آن، ایالت مجوز فروش اضطراری را دریافت کرده است.

فروش گسترده بیت‌کوین توسط زاکسن باعث کاهش تقاضا در بازار شده است. در همین راستا، زاکسن در روز سه‌شنبه، بخشی از بیت‌کوین‌های خود را به صرافی‌ها انتقال داده بود، اما به دلیل عدم تقاضای کافی، مجبور به پس گرفتن ۲۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین شد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا