سرور مجازی
فناوری

نخستین قرارداد بزرگ انویدیا در خاورمیانه

نخستین قرارداد بزرگ انویدیا در خاورمیانه

این توافق به منزله نخستین قرارداد بزرگ انویدیا در منطقه‌ای است که واشنگتن صادرات تراشه های آمریکایی پیشرفته را به آن محدود کرده تا مانع از آن شود که شرکتهای چینی از کشورهای خاورمیانه به عنوان در پشتی برای دسترسی به جدیدترین فناوری هوش مصنوعی استفاده کنند.

به گزارش دیتاسنتر من از ایسنا، اوریدو در بیانیه ای اعلام کرد گروه مخابراتی اوریدو، نخستین شرکت در خاورمیانه خواهد بود که قادر می شود به مشتریان دیتاسنترهای خود در قطر، الجزایر، تونس، عمان، کویت و مالدیو، دسترسی مستقیم به هوش مصنوعی و فناوری پردازنده گرافیکی انویدیا را فراهم کند.

رونی واسیشتا، نائب رئیس ارشد انویدیا اظهار کرد: فراهم کردن این فناوری به اوریدو اجازه می دهد به مشتریان برای استفاده از اپلیکیشنهای هوش مصنوعی مولد، بهتر کمک کند.

این شرکتها ارزش این قرارداد را که در حاشیه یک کنفرانس در کپنهاگ در ۱۹ ژوئن امضا شد، فاش نکردند. اوریدو همچنین نوع فناوری اوریدو که در دیتاسنترهای خود نصب خواهد کرد را فاش نکرد و اعلام کرد به موجود بودن و تقاضای مشتری بستگی خواهد داشت.

آمریکا، صادرات برخی از فناوری انویدیا به خاورمیانه را اجازه می دهد اما صادرات پیشرفته ترین تراشه های این شرکت را محدود کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اوریدو، یک میلیارد دلار برای تقویت ظرفیت دیتاسنتر منطقه ای خود به میزان ۲۰ تا ۲۵ مگاوات اضافی علاوه بر ۴۰ مگاواتی که در حال حاضر دارد، سرمایه گذاری کرده و قصد دارد این رقم را تا پایان دهه جاری، سه برابر کند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا