سرور مجازی
رمز ارز

۲۹ هاوینگ دیگر در پیش‌روی بیت کوین! پاداش استخراج BTC چه زمانی صفر می‌شود؟

۲۹ هاوینگ دیگر در پیش‌روی بیت کوین! پاداش استخراج BTC چه زمانی صفر می‌شود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت کوین (BTC) به دلیل مدل اقتصادی منحصربه‌فردش که ناشی از هاوینگ و نصف شدن پاداش استخراج است، همچنان یک موضوع داغ در بازارهای مالی محسوب می‌شود. بیت کوین در ۱۴ سالی که از آغاز به کارش می گذرد، سه رویداد هاوینگ را تجربه کرده و ۲۹ هاوینگ دیگر را در پیش‌رو دارد.

رویداد هاوینگ که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، پاداش استخراج‌کنندگان را به نصف کاهش می‌دهد و بر پویایی عرضه و تقاضا تأثیر می‌گذارد و منجر به نوسانات قیمت می‌شود.max-profit-alert-bitcoin-has-a-total-of-32-halving-events-and-weve-only-seen-

از لحاظ تاریخی، قیمت بیت کوین پس از هاوینگ افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، پس از اولین هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۲، این ارز از قیمت ۱۲ دلار به حدود ۱،۰۰۰ دلار در یک سال رسید. پس رویداد دوم در سال ۲۰۱۶ و در پایان سال ۲۰۱۷، قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار رسید و پس از نصف شدن پاداش استخراج در سال ۲۰۲۰، از ۸ هزار دلار به نزدیکی ۶۹ هزار دلار در اواخر سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!


شروع کن

این الگو باعث شکل گرفتن دیدگاه مثبت در بین سرمایه‌گذاران بیت کوین شده و آنها به آینده و ۲۹ هاوینگ بعدی دلخوش کرده‌اند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که رویداد هاوینگ به تنهایی ممکن است باعث شکل گرفتن بازارهای صعودی نشود؛ زیرا عوامل کلان اقتصادی نیز در این مورد نقش خواهند داشت. بر اساس بررسی‌های تاریخی، بازارهای نزولی گذشته معمولاً حدود ۱۵ تا ۱۶ ماه قبل از رویداد هاوینگ بعدی قدرت خود را از دست می‌دهند و به دنبال آن، افزایش قیمت‌ رخ می‌دهد.

بیت کوین در حال حاضر در محدوده قیمت ۲۷ هزار دلار معامله می‌شود و پتانسیل افزایش تا ۳۰ هزار دلار را دارد. البته به خاطر داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال به شدت سوداگرانه و بی‌ثبات است و عملکرد گذشته نتایج آینده را تضمین نخواهد کرد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا