سرور مجازی
رمز ارز

دامیننس بیت کوین به ۵۰ درصد رسید! احتمال ریزش بیشتر آلت کوین‌ها وجود دارد؟

دامیننس بیت کوین به ۵۰ درصد رسید! احتمال ریزش بیشتر آلت کوین‌ها وجود دارد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت کوین (BTC) که در حال حاضر 26684 دلار قیمت دارد، با ارزش بازار حدودا 520 میلیارد دلاری خود، بیش از 50 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. این نقطه عطف مهمی است؛ زیرا همزمان با رکود یا کاهش بسیاری از آلت کوین‌ها شکل گرفته است.

آلت کوین‌هایی مانند اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB) و ریپل (XRP) در مقایسه با بیت کوین عملکرد ضعیف‌تری از خود به نمایش گذاشته‌اند. به عنوان مثال، اتریوم 1632.09 دلار قیمت دارد که تنها 1.1 درصد در هفته گذشته افزایش یافته است. بایننس کوین در بازه هفتگی 2.4 درصد افزایش داشته است، در حالی که قیمت ریپل 0.4 درصد کاهش یافته است.

در این میان، توکن‌های کمتر شناخته‌شده‌ای مانند تن کوین (TON) هم که نوسانات قیمتی قابل توجهی را نشان داده‌اند، سهم بازار کمتری را به خود اختصاص داده‌اند. این عملکرد ضعیف آلت کوین‌ها به افزایش تسلط بیت کوین کمک کرده است.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!


شروع کن

برخی از تحلیلگران پیشنهاد می‌کنند که پتانسیل رشد بیشتر بیت کوین با هدف تسلط 60 درصدی وجود دارد. تسلط مجدد بیت کوین در بازار با روندهای تاریخی، از جمله تمایل آن به افزایش در بازارهای نزولی همسو است.

بیت کوین همچنان پیشگام و شناخته شده‌ترین دارایی رمزارزی است و سهم بازار آن در طول زمان، به ویژه در دوره‌های افزایش قیمت آلت کوین‌ها، در نوسان بوده است. این ارز دیجیتال اغلب به عنوان یک “پناهگاه امن” دیجیتال برای سرمایه‌گذاران عمل می‌کند.

علی‌رغم روند صعودی کنونی، توجه به این نکته ضروری است که تسلط بیت کوین هنوز از اوج ثبت شده خود فاصله دارد، زیرا هم از اوج خود در ژوئن (52٪) و هم از اوج بازار صعودی که در دسامبر 2020 ( 73٪) رسیده بود، کاهش یافته است. با این حال، ممکن است هنوز جایی برای رشد وجود داشته باشد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا