سرور مجازی
zoomit

ایلان ماسک با کاشت تراشه مغزی نورالینک روی یکی از فرزندانش مشکلی ندارد

ایلان ماسک در رویدادی نمایشی که چند روز قبل در دفتر مرکزی نورالینک برگزار شد، اعلام کرد که اگر یکی از فرزندان او آسیب‌ جدی مثل شکستگی گردن داشته باشد، با کاشت تراشه‌ی ساخت شرکت خود در مغز او مشکلی ندارد و به این موضوع بسیار خوش‌بین است. ثروتمندترین مرد جهان گفت:

می‌توانم اعلام کنم در نقطه‌ای هستیم که حداقل به‌نظر من، استفاده از تراشه‌های مغزی کار خطرناکی نیست.

به‌گزارش یاهو، نورالینک امیدوار است با رابط مغز و کامیپوتر خود روشی برای برقرای ارتباط با دیگران ازطریق ذهن دراختیار افرادی قرار دهد که دچار فلجی هستند. این تراشه‌ی مغزی از سیم‌های کوچکی بهره می‌برد که با الکترودهای تعبیه‌شده روی آن، بر فعالیت مغز انسان نظارت می‌کند و هدفش تحریک الکتریکی مغز است. نورالینک قصد دارد تراشه‌ی مذکور را با ربات نورالینک در جمجمه‌ی افراد جاسازی کند.

ماسک گفت انتظار دارد آزمایش‌های انسانی نورالینک در ۶ ماه آینده آغاز شوند. این در حالی است شرکت متبوعش نتوانسته است به چندین جدول زمانی قبلی خود برای قراردادن تراشه‌ی اشاره‌شده در جمجمه‌ی انسان‌ پایبند باشد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • ایلان ماسک در حال بررسی سرمایه‌گذاری در شرکت رقیب نورالینک است
  • آیا نورالینک ایلان ماسک واقعاً می‌تواند وزوز گوش را درمان کند؟

ایلان ماسک پس‌ از رویداد اخیر نورالینک با انتشار پستی در توییتر اعلام کرد:

حالا اطمینان داریم که دستگاه نورالینک برای کاشته‌شدن در جمجمه‌ی انسان آماده است؛ بنابراین، زمان‌بندی انجام این کار به فرایند دریافت تأییدیه از سازمان FDA بستگی دارد.

ناگفته نماند مالک نورالینک قصد دارد درصورت آماده‌شدن دستگاه، یکی از ایمپلنت‌های مغزی ساخت این شرکت را روی بدن خود نصب کند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا