دولت بازار کالاهای اساسی را رها کرده است

 دولت بازار کالاهای اساسی را رها کرده است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار کالاهای اساسی مردم در روزهای پایانی دولت دوازدهم همچنان با تنش قیمتی روبروست و نکته مهم اینجاست در این شرایط مسئولین نظارتی نیز توجهی به اوضاع نداشته و شرکتها با آزادی عمل کافی نسبت به تغییر قیمت محصولات خود اقدام می کنندالبته طی یک ماه اخیر قیمت عمده کالاهای اساسی با رشد قیمت روبرو بود ولی این موضوع گویا هنوز متوقف نشده و همچنان مردم شاهد گرانی بیشتر کالاهای مصرفی خود هستند.

مشاهدات بازار نشان می دهد کارخانجات رب گوجه نسبت به افزایش چندین باره محصولات خود اقدام کرده اند. به نحوی که هر قوطی رب گوجه فرهنگی ۸۰۰ گرمی از ۱۸ هزار تومان به ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است.

علاوه براین برنج ایرانی نیز متاثر از سایر کالاها هر روز با قیمتهای متعددی در بازار به فروش می رسد عمده فروشان معتقدند برنج ایرانی کیلویی ۴۰ هزار تومان به زحمت پیدا می شود و اکثرا قیمت های بالایی را برای برنج عنوان می کنند.

متاسفانه علاوه بر کالاهای مذکور بازار حبوبات نیز با افزایش قیمت مواجه شده است برهمین اساس اکثر حبوبات رشد ۱۵ درصدی را شاهد است. به نحوی که قیمت هر کیلو لوبیا چوتی ۴۲ هزار تومان، هر کیلو لوبیا قرمز ۳۲ هزار تومان، هر کیلو لپه ۳۷ هزار تومان در عمده فروشی ها قیمت گذاری شده است. به طور حتم این محصولات تا به دست مصرف کننده برسد رشد بیشتر قیمتی را تجربه خواهد کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات دیجی کوله

شبنم

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *