اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

گزارش Speedtest: میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران به ۲۲ مگابیت در ثانیه رسید

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در دنیا منتشر می‌کند و حالا شاهد جدیدترین گزارش آن برای ژوئن ۲۰۲۱ هستیم. طبق این گزارش، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران افزایش داشته است.

بر اساس گزارش ماه ژوئن، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش اندکی داشته که البته این افزایش برای ثابت بیشتر است. میانگین سرعت اینترنت موبایل در دنیا در ماه ژوئن به ۵۵.۳۴ مگابیت در ثانیه رسیده. این سرعت در ماه قبل ۵۵.۱۱ مگابیت در ثانیه بود.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در ژوئن ۲۰۲۱

میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هم افزایش داشته و از ۱۰۵.۱۷ مگابیت در گزارش قبلی به ۱۰۶.۶۱ مگابیت در ثانیه رسیده است.

به سراغ سرعت اینترنت ثابت در ایران در ماه ژوئن می‌رویم. جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش این سرعت خبر می‌دهد، با این حال جایگاه کشورمان در لیست سقوط کرده است. سرعت اینترنت ثابت در ایران از ۲۰.۷۳ مگابیت در ثانیه در ماه مه به ۲۲.۰۲ مگابیت در ثانیه در ژوئن رسیده است. با این وجود، ایران در رتبه ۱۳۳ام جدول جای دارد.

سرعت اینترنت ثابت در ایران
میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران ژوئن ۲۰۲۱

در سطح جهان، موناکو توانسته با شکست سنگاپور و هنک‌گنک به رتبه اول جدول راه پیدا کند. این کشور میانگین سرعت ۲۶۰.۷۴ مگابیت در ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سنگاپور که در گزارش قبلی با سرعت ۲۵۰.۳۵ مگابیت در رتبه اول بود، حالا در رتبه دوم قرار دارد و هنگ‌کنگ هم در رتبه سوم است. رومانی و دانمارک هرکدام با ۳ رتبه صعود حالا در جایگاه چهارم و پنجم لیست به چشم می‌خورند.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در ژوئن ۲۰۲۱

سرعت اینترنت موبایل در کشورمان در ماه ژوئن روند صعودی داشته و از ۳۰.۷۹ مگابیت در ثانیه گزارش قبلی به ۳۱.۰۶ مگابیت رسیده که البته چندان چشمگیر نیست. با این سرعت، جایگاه ایران در جدول یک پله صعود کرده و حالا در رتبه ۷۸ام قرار دارد.

میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در ژوئن ۲۰۲۱

در جهان تغییری در رتبه‌های اول تا سوم ایجاد نشده و همچنان امارات متحده عربی با سرعت ۱۹۳.۵۱ مگابیت در ثانیه، کره جنوبی با سرعت ۱۸۰.۴۸ مگابیت در ثانیه و قطر با سرعت ۱۷۱.۷۶ ثانیه در این جایگاه‌ها قرار دارند. البته سرعت اینترنت موبایل این سه کشور در مقایسه با گزارش قبلی کاهش محسوسی داشته است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در ژوئن ۲۰۲۱

نروژ با سرعت ۱۶۷.۶۰ مگابیت در ثانیه و دو رتبه صعود حالا در جایگاه چهارم قرار دارد. قبرس هم توانسته در ماه ژوئن با سرعت ۱۶۱.۸۰ مگابیت در ثانیه، ۵ رتبه صعود کند و در جایگاه پنجم جدول قرار بگیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا