فضای مجازی

پیش بینی افزایش قیمت نفت به 80 دلار در تابستان امسال

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز آمریکا اعلام کرد با وجود توافق اوپک پلاس برای افزایش تولید، همچنان انتظار دارد قیمت نفت در تابستان به 80 دلار در هر بشکه برسد و این توافق تغییری در این پیش‌بینی ایجاد نکرده است.

ائتلاف اوپک پلاس که از سازمان کشورهای صادر کننده نفت، روسیه و سایر تولیدکنندگان تشکیل شده، در روز یکشنبه برای افزایش عرضه نفت از ماه اوت به توافق رسید تا روند افزایش قیمت نفت را که به بالاترین رقم طی دو سال و نیم گذشته رسیده است، متوقف کند.

عربستان قیمت نفت را پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس افزایش دادپیش‌بینی ادامه روند صعودی قیمت نفت با وجود افزایش تولید اوپک

گلدمن ساچز در یادداشت خود آورده است:«این توافق بر دو نکته مهم تاکید دارد: افزایش متعادل تولید که باعث ادامه کسری نفت در بازار در ماه‌های آینده می شود و توصیه برای ظرفیت بالاتر تولید که طی سالهای آینده با توجه به کمبود سرمایه‌گذاری، مورد نیاز خواهد بود».

گلدمن اعلام کرد توافق اوپک پلاس 2 دلار در هر بشکه به پیش‌بینی آن برای نفت 80 دلار در تابستان اضافه می‌کند و قیمت نفت در سال آینده میلادی هم 5 دلار بیشتر از پیش‌بینی 75 دلار در هر بشکه قبلی خواهد بود.

این بانک سرمایه‌گذاری انتظار دارد قیمت نفت در هفته های آینده به خاطر خطر کرونای دلتا و سرعت پایین افزایش عرضه در نتیجه افزایش اخیر در میزان حمل و نقل جاده‌ای، نوسان داشته باشد.

قیمت نفت بیش از یک دلار در هر بشکه در روز دوشنبه به دنبال توافق اوپک پلاس برای افزایش تولید پایین آمد و نگرانی در مورد مازاد عرضه را در بحبوحه‌ افزایش موارد ابتلا به کرونا بالا برد.

انتهای پیام/46

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا