فضای مجازی

نکاتی که باید هنگام خرید گوشی هوشمند ۵G به آن توجه کنید

بسیاری از شرکت‌های فناوری حدود دو سال پیش تلفن‌های هوشمند نسل پنجم را روانه بازار کردند. در حال حاضر خدمات ۵G در  کشور‌ها گسترش یافته است و در تلفن‌های مدرن استفاده می‌شود.

به گزارش سایت ایندیان اکسپرس، کارشناسان توصیه می‌کنند بهترین گوشی هوشمند ۵G را که نیاز‌های شما را برآورده می‌کند با در نظر گرفتن موارد زیر انتخاب کنید:

نکات خرید گوشی نسل پنجم

 تراشه ۵G

برای پشتیبانی از شبکه‌های ۵G، گوشی شما قبل از هر چیز باید دارای تراشه ۵G باشد. این نوع تراشه دارای ماژول تشخیص دریافت ۵G داخلی خواهد بود. اکثر تراشه‌های جدید در بخش‌های میان‌رده و پرچم‌دار مجهز به ۵G هستند. برای گوشی‌هایی که کوالکام دارند، تراشه‌های جدید مانند «Snapdragon» ۶۹۵ و بالاتر، Snapdragon ۷۶۵G و بالاتر، و Snapdragon ۸۶۵ و نسخه‌های جدیدتر به‌طور پیش‌فرض از ۵G پشتیبانی می‌کنند.

 تراشه ۵G
برای گوشی‌هایی که مدیاتک دارند، هر چیپست از سری مدیاتک دیمنشن در گوشی‌هایی با فناوری ۵G وجود خواهد داشت.

 باند‌های ۵G

در حالی که این تراشه گوشی است که تعیین می‌کند آیا دستگاه می‌تواند از شبکه‌های ۵G استفاده کند یا خیر، این پشتیبانی از باند ۵G روی تلفن هوشمند است که قابلیت اطمینان اتصال ۵G را تعیین می‌کند. تلفن‌های ۵G را می‌توان با یک یا دو باند ۵G در بازار موجود کرد و این‌ها بهترین گزینه‌ها برای دریافت بهترین تجربه ۵G نیستند.

 باند‌های ۵G

همیشه بررسی کنید که باند‌های ۵ G در هر تلفنی که می‌خواهید بخرید پشتیبانی می‌شود. می‌توانید محدوده‌ها را در صفحه محصول دستگاه در وب سایت در بخش مشخصات پیدا کنید. برای یک اتصال ۵G خوب، پایدار و قابل اعتماد، به دنبال تلفنی با بین ۸ تا ۱۲ باند ۵G باشید، این بیشترین تطبیق پذیری را فراهم می‌کند.

 به روز رسانی به موقع

بر اساس گزارش‌ها تعدادی از تلفن‌ها از ۵G پشتیبانی می‌کنند، اما ممکن است با محدودیت‌های نرم افزاری برای شبکه‌های SA کار کنند. این برند‌ها در هفته‌های آینده به‌روزرسانی‌هایی را برای اطمینان از دریافت بدون مشکل ۵G انجام خواهند داد.

گوشی هوشمند ۵G

برای دسترسی سریع به شبکه‌های ۵G و اطمینان از این که بیشترین بهره را از قابلیت‌های ۵G گوشی خود می‌برید، باید دستگاه‌هایی را از برند‌هایی انتخاب کنید که سابقه به‌روزرسانی‌های به موقع دارند. به روز رسانی گوشی‌ها منجر به پشتیبانی کامل ۵G و همچنین رفع هرگونه خطای دریافت ۵G می‌شود.


بیشتر بخوانید

  • خطرات امنیتی نهفته در اینترنت نسل پنجم

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا