فضای مجازی

هند اینترنت نسل پنجم را راه اندازی کرد

طی فرایند راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه، این سرویس طی ۲ سال آینده در چند شهر منتخب فراهم می‌شود.

 

مودی در حقیقت سرویس‌هایی را راه اندازی کرد که هدف آن‌ها فراهم کردن پوشش اینترنت گسترده با سرعت انتقال داده بالا و تاخیر اندک و همچنین ارتباطات قابل اعتماد است. او در مراسم مذکور گفت: این رویداد در تاریخ حک خواهد شد. همچنین این اقدام گامی به سوی ایجاد عصری نوین در کشور و سرآغاز فرصت‌های نامحدود است.

 

شرکت «بهاراتی ایرتل» نیز مشغول راه اندازی سرویس‌های ۵ G در شهر‌های مختلف است و مهلت دارد تا مارس ۲۰۲۴ میلادی پوشش اینترنت نسل پنجم را برای ۵ هزار شهر فراهم کند.

 

شرکت مخابراتی «رلاینس جیو» نیز تصمیم دارد در ماه اکتبر (ماه جاری میلادی) اینترنت۵ G را برای کلانشهر‌ها فراهم کند و امیدوار است طی ۱۸ ماه این سرویس را در شهر‌های بیشتری ارائه دهد.

 

طبق بیانیه دولت هند تاثیر اقتصادی کلی اینترنت نسل پنجم همراه تا۲۰۳۵ میلادی به ۴۵۰ میلیارد دلار می‌رسد.

 

آژانس تحقیقاتی OMIDIA پیش بینی می‌کند تعداد مشترکان اینترنت ۵ G در هندبه ۳۹۶ میلیون نفر می‌رسد که این رقم در حقیقت نصف کل مشترکان فعلی این سرویس در سراسر جهان است. به این ترتیب در رده بندی کشور‌هایی با بیشترین جمعیت مشترک اینترنت۵ G در سال ۲۰۲۶ میلادی هند پس از چین و آمریکا قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر در این رده بندی ژاپن با ۱۴۷ میلیون مشترک ۵ G جایگاه سوم را به هند واگذار می‌کند.

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا