فضای مجازی

پیش بینی فولکس واگن چین از بهبود مشکل کمبود ریز تراشه تا 6 ماه آینده

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت آلمانی فولکس واگن در چین که برترین خودروساز خارجی در این کشور محسوب می شود، پیش بینی کرد که در شش ماه آینده مشکل کمبود ریز تراشه بهبود خواهد یافت.

این در حالی است که خودروسازان در سراسر جهان مجبور شده اند به دلیل کمبود جهانی ریزتراشه تولید را در خطوط مونتاژ خود کاهش دهند. برخی سازندگان ریزتراشه علت تاخیر تولید را بهبود سریعتر از حد انتظار پس از همه گیری ویروس کرونا می دانند.

استفان وولنشتاین، رئیس فولکس واگن چین، به خبرنگاران گفت: ما امیدواریم که بحران عرضه تراشه در تابستان امسال به پایان برسد و انتظار داریم در نیمه دوم سال شاهد بهبود این وضعیت باشیم.

وی همچنین تأکید کرد که از ماه اوت، فولکس واگن برخی از تراشه ها را از یک منبع جدید تأمین می کند و افزود که این اقدام در ماه سپتامبر کمبود را بهبود می بخشد.

کمبود جهانی تراشه فروش خودروی چین را کاهش دادهشدار "بی ام و" درباره ادامه بحران کمبود تراشه و کاهش تولید خودرو در نیمه دوم 2021

فولکس واگن که با گروه "فاو" FAW و "سایک موتور" SAIC Motor همکاری دارد، به دلیل کمبود تراشه، شاهد کاهش فروش خود بین ماه های آوریل و ژوئن به میزان 12.3 درصد نسبت به سال قبل بود.

این در حالی بود که رقیب فولکس واگن (GM.N) در چین یعنی شرکت جنرال موتورز اعلام کرد که فروش سه ماهه دوم آن در این کشور 5 درصد رشد کرده است.

وولنشتاین گفت، برندهای برتر از جمله آئودی و پورشه در حال رشد هستند. فروش آئودی در نیمه اول امسال در چین 39 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد کرده در حالی که پورشه 23 درصد افزایش داشته است.

وولنشتاین همچنین گفت که فروش اتومبیل های فولکس واگن برقی از مدل ID.4 در ماه ژوئن به 2900 دستگاه رسید، در حالی که در ماه مه حدود 1500 خودرو بود.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا