سرور مجازی
فضای مجازی

اتوبوس‌های مدرسه مجهز به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک می‌شوند

دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک پیش از این به قایق‌ها و RV‌ها گسترش یافته است و اکنون ممکن است همراه دانش آموزان شود.

اسپیس ایکس اعلام کرده استارلینک را با اتوبوس‌های مدرسه در مناطق روستایی آمریکا هدایت می‌کند. این پروژه دانش‌آموزان را در طول سفر‌های طولانی (بیش از یک ساعت در حالت آزمایشی) به هم متصل نگه می‌دارد و تضمین می‌کند که می‌توانند تکالیف مربوط به اینترنت را به موقع انجام دهند، حتی اگر پهنای باند در خانه کند باشد یا وجود نداشته باشد.

این طرح تنها دو ماه پس از تایید FCC برای استفاده از استارلینک در وسایل نقلیه صورت می‌گیرد، استفاده از اینترنت ماهواره‌ای افراد را در حین حرکت آنلاین نگه دارد. این مفهوم البته جدید نیست، پیش از این گوگل اتوبوس‌های مدرسه را در سال ۲۰۱۸ پس از آزمایشات مجهز به WiFi کرد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که FCC از اسپیس ایکس استقبال کرده و خدمات استارلینک مبتنی بر اتوبوس را تامین کند. کمیسیون درخواست اسپیس ایکس برای کمک ۸۸۵.۵ میلیون دلاری از طریق صندوق فرصت‌های دیجیتال روستایی را رد کرد که انتقاد و واکنش تند این شرکت را در پی داشت. سرویس اینترنت ماهواره‌ای از نظر تئوری پوشش روستایی پایدارتری نسبت به داده‌های سلولی ارائه می‌دهد، و رقبای استارلینک مانند پروژه Kuiper آمازون هنوز به طور جدی توسعه نیافته‌اند.


بیشتر بخوانید 

  • استارلینک اینترنت ماهواره‌ای قایق‌های تفریحی را راه اندازی کرد

منبع:engadget

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا