سرور مجازی
فضای مجازی

سیاستمداران آمریکایی اجازه جمع آوری سرمایه در تیک تاک ندارند

این اقدام در حالی انجام می‌شود که تیک تاک (متعلق به شرکت چینی بایت دنس) و شبکه‌های اجتماعی دیگر سعی دارند اخبار جعلی سیاسی را قبل از انتخابات میان دوره مجلس آمریکا در نوامبر کاهش دهند. شبکه‌های اجتماعی طی سال اخیر به دلیل انبوه چنین محتوایی در سرویس‌هایشان با انتقادات زیادی روبرو شده بودند.

حساب‌های کاربری سیاسی می‌توانند برای احراز هویت خود به تیک تاک درخواست ارسال کنند و این شرکت صحت پروفایل‌های متعلق به سیاستمداران یا احزاب سیاسی را نیز بررسی و تأیید می‌کند.

یک حساب تأیید شده تیک آبی از تیک تاک دریافت می‌کند که نشان می‌دهد شبکه اجتماعی مذکور مالکیت حساب کاربری را تأیید کرده است.

در همین زمینه تیک تاک در یک پست وبلاگی اعلام کرد برای کمک اجرای این ممنوعیت حساب‌های کاربری متعلق به سیاستمداران احزاب به طور خودکار اجازه دسترسی به ویژگی‌های تبلیغاتی را ندارند.

شبکه اجتماعی مذکور همچنین اعلام کرد سیاست‌هایش برای ممنوعیت کمپین‌های جمع آوری سرمایه از سوی سیاستمداران را اعلام خواهد کرد. طبق سیاست جدید تیک تاک، ویدئوهای سیاستمداران که خواستار کمک‌های مالی هستند یا احزاب سیاسی که کاربران را برای کمک مالی به وب سایت شأن هدایت می‌کنند، ممنوع خواهد بود.

تیک تاک از مدت‌ها قبل با تحقیقات و سختگیری‌های قانونگذاران آمریکا روبرو است. آنها امنیت اطلاعات کاربران در شبکه اجتماعی مذکور را زیر سوال برده اند. در این میان اپ چینی نیز سعی دارد موقعیت خود را به عنوان مکانی برای اشتراک گذاری ویدئوهای سرگرم کننده حفظ کند و از ۲۰۱۹ میلادی تبلیغات سیاسی را منع کرده است.

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا