سرور مجازی
فضای مجازی

باگ عجیب آیفون ۱۴ پرو هنگام استفاده از دوربین

طبق گزارش‌ها، کاربران آیفون که هزینه‌های هنگفتی را برای گران‌ترین گوشی هوشمند جدید این شرکت پرداخته‌اند، با یک باگ بزرگ مواجه شده‌اند که احتمالا مربوط به ویژگی تثبیت‌کننده تصویر نوری (OIS) دستگاه است. کاربرانی که این مشکلات را در آخر هفته گزارش کردند، ویدیو‌هایی را منتشر کردند که نشان می‌دهد دستگاه‌هایشان هنگام تلاش برای استفاده از برنامه‌هایی مانند تیک تاک، اسنپ چت و اینستاگرام دچار لرزش و از کار افتادن فیزیکی آن می‌شود.

ویدئو‌های منتشر شده در توئیتر و تیک‌تاک نشان می‌دهد که کاربران هر دو دوربین اصلی و دوربین سلفی را در برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی شخص ثالث باز می‌کنند و هنگام استفاده تا نزدیک به برآمدگی دوربین شروع به لرزش شدید و بلند می‌کند. این مشکل باعث می‌شود که تصویر دوربین به شدت به جلو و عقب تکان خورده و به نظر برسد که کل قسمت بیرونی دستگاه نیز تکان می‌خورد. تا اینجای کار به نظر می‌رسد که این مشکل به‌طور خاص روی آیفون ۱۴ پرو مکس که هفته گذشته با بزرگترین هارد دیسک عرضه شد و تا ۱۵۹۹ دلار قیمت دارد، تاثیر داشته است.

به گفته روزنامه گاردین، این مشکل احتمالا ناشی از ویژگی تثبیت کننده تصویر داخلی آیفون است که برای اولین بار در آیفون ۶ پلاس معرفی شد. این ویژگی به یک موتور برای حذف اثرات لرزش دوربین متکی است. همین موتور ممکن است باعث ایجاد صدا‌های تلق بلندی شود که توسط کاربران تجربه می‌شود.

دارندگان آیفون که این مشکل را در Reddit تجربه می‌کنند به طور مداوم می‌گویند که این مشکل هنگام استفاده از برنامه دوربین یا سایر برنامه‌های بومی رخ نداده است. این باعث شد برخی حدس بزنند که این مشکل می‌تواند مربوط به برنامه‌های شخص ثالث باشد که هنوز برای iOS ۱۶ به روز نشده‌اند.

گفتنی است که این شرکت دارای صفحه پشتیبانی است که در مورد تاثیر ارتعاشات با دامنه بالا بر روی دوربین هشدار می‌دهد. این شرکت به کاربران نسبت به اتصال آیفون خود به موتورسیکلت‌هایی با موتور‌های پرقدرت یا با حجم بالا هشدار می‌دهد و می‌گوید کاربران باید هنگام اتصال دستگاه خود به موتور‌های الکتریکی کم حجم مانند موتورسیکلت‌ها و اسکوتر‌ها از یک پایه میرایی استفاده کنند تا به سیستم OIS آسیب نرسانند.

اپل می‌گوید: سیستم‌های OIS و AF حلقه بسته در آیفون برای دوام بیشتر طراحی شده‌اند. با این حال، همانطور که در مورد بسیاری از لوازم الکترونیکی مصرفی که شامل سیستم‌هایی مانند OIS هستند، قرار گرفتن مستقیم طولانی مدت در معرض ارتعاشات با دامنه بالا در محدوده فرکانس مشخص ممکن است عملکرد این سیستم‌ها را کاهش داده و منجر به کاهش کیفیت تصویر برای عکس‌ها و فیلم‌ها شود.

در این مورد، به نظر نمی‌رسد که مشکلات ارتعاش با دامنه بالا، خرابی‌های گزارش‌شده آنلاین را توضیح دهد. به نظر می‌رسد که تعدادی از این حساب‌ها دستگاه‌ها را در حال لرزش در داخل خودرو‌های سواری و بدون اتصال به وسیله نقلیه نشان می‌دهند. همه این‌ها به طور بالقوه این ایده را تقویت می‌کند که ممکن است یک خطای نرم افزاری دلیل بروز این باگ باشد.


بیشتر بخوانید 

  • ویژگی های جدید آیفون ۱۴

منبع: gizmodo

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا