سرور مجازی
فضای مجازی

اذعان آمریکا به وجود ویدئوهای منتشر نشده بسیاری درباره یوفوها

نیروی دریایی آمریکا ویدیو‌های دیده نشده از اشیاء پرنده ناشناس (UFO)، یا پدیده‌های هوایی ناشناس (UAP) را که وزارت دفاع (DOD) ترجیح می‌دهد آن‌ها را مشاهده کند، به صورت عمومی منتشر نخواهد کرد زیرا به امنیت ملی این کشور آسیب می‌رساند.

این بیانیه در پاسخ به درخواست قانون انتشار اطلاعات (FOIA) ارائه شده توسط سایت شفافیت دولتی The Black Vault که قبلا هزاران صفحه از اسناد مربوطه را به اشتراک گذاشته، به دست سیا رسیده است؛ تنها یک روز پس از آن که نیروی دریایی آمریکا سه ویدیوی پرحاشیه را که توسط خلبانان نیروی دریایی گرفته شده بود، با مضمون هواپیما‌های با فناوری پیشرفته در حال حرکت به روش‌های به ظاهر غیرممکن، از حالت طبقه بندی خارج کرد، . Black Vault از نیروی دریایی درخواست کرد که اکنون تمام ویدیو‌های مرتبط با UAP را تحویل دهد.

دو سال بعد، دولت این کشور با نامه‌ای پاسخ داد که هم وجود ویدیو‌های UAP بیشتری را تایید کرده و هم درخواست تحویل آن‌ها را به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی رد می‌کند.

گرگوری کاسون، معاون دفتر FOIA نیروی دریایی در نامه‌ای در پاسخ گفت: «انتشار این اطلاعات به امنیت ملی آسیب می‌زند، زیرا ممکن است اطلاعات ارزشمندی در مورد عملیات، آسیب‌پذیری‌ها ویا قابلیت‌های وزارت دفاع/دریایی در اختیار دشمنان قرار دهد. هیچ بخشی از ویدئو‌ها را نمی‌توان برای انتشار جدا کرد.

کیسون اضافه کرد که نیروی دریایی تنها به دلیل درز سه ویدیوی UAP در آوریل ۲۰۲۰ به رسانه‌ها آن‌ها را از حالت طبقه بندی خارج کرد.

جالب اینجاست که نیروی دریایی در پاسخ به درخواست The Black Vault هیچ تلاشی برای پنهان کردن وجود ویدیو‌های اضافی UAP انجام نداد. واضح است که ویدیو‌های بیشتری از برخورد‌های غیرقابل توضیح با یوفوها در آرشیو نیروی دریایی وجود دارد، اما تعداد و مواردی که آن‌ها به تصویر می‌کشند باید فعلا یک راز باقی بماند.

در ماه مه ۲۰۲۲، وزارت دفاع آمریکا اولین جلسه استماع عمومی خود را در مورد یوفوها از دهه ۱۹۶۰ برگزار کرد. این جلسه عمدتا در مورد گزارش ژوئن ۲۰۲۱ پنتاگون بحث می‌کرد که نشان می‌داد خلبانان نیروی دریایی آمریکا ۱۴۴ مورد مشاهده UAP را از سال ۲۰۰۴ گزارش کرده‌اند. اخیرا وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که بودجه فدرال را برای افتتاح یک دفتر جدید متمرکز بر مدیریت گزارش‌ها دریافت خواهد کرد.


بیشتر بخوانید

  • پنتاگون برای تحقیقات در مورد یوفو‌ها دفتر جدیدی افتتاح می‌کند

منبع:space

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا