سرور مجازی
فضای مجازی

برنامه‌هایی که عکس‌های قدیمی عزیزان تان را زنده می‌کنند

عکس ها، در واقع یادگاری از گذشته به شمار می‌روند که یادآور اوقات خوشی هستند که ما با گذشتگانمان و یا خانواده و دوستانمان گذرانده ایم. بسیاری از افراد آلبوم‌های قدیمی دارند که با علاقه زیادی آن‌ها را نگهداری می‌کنند و به هنگام دلتنگی آن‌ها را درآورده وبه آن‌ها نگاه می‌اندازند. اما متاسفانه این تصاویر به مرور زمان دچار پارگی و یا آسیب دیدگی می‌شوند که بازگرداندن آن‌ها به حالت اولیه امری دشوار به نظر می‌رسد.

اگرچه چنین عکس‌هایی را نمی‌توان به طور کامل بازیابی کرد؛ اما برخی برنامه‌ها وجود دارند که اجازه می‌دهند تا این تصاویر به شکل سابق خود بازگردند. در این جا قصد داریم ۳ عدد از این برنامه‌ها را به شما معرفی کنیم:

۱- PhotoScan by Google

برنامه فوتواسکن شرکت گوگل با استفاده از دوربین گوشی شما، از یک فناوری اسکن هوشمند بجای اسکنر فیزیکی استفاده می‌کند و قادر است تا لبه‌های تصویر را تشخیص داده و بطور خودکار برش دهد و تصاویر را تصحیح کند.

۲- Photos Revive

این برنامه نیز تا حد امکان اجازه رنگی کردن تصاویر را با کمک کاربر می‌دهد. این برنامه تعدادی داده از شما می‌خواهد که بایستی وارد کنید و سپس تصاویری را که می‌خواهید به دلخواه تنظیم خواهید کرد.

۳- Retouch Pilot Lite

این برنامه نیز یک برنامه روتوش عکس است که دارای ویژگی‌های زیادی است. شما می‌توانید خراش ها، لکه‌ها و گرد و غبار‌های کوچک را از روی عکس‌های قدیمی پاک کنید و استفاده از آن برای مبتدیان آسان است و زمان زیادی را نمی‌گیرد و از تمام ویندوز‌ها نیز پشتیبانی می‌کند.

منبع: پایگاه صدی البلد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا