فضای مجازی

هند سریع‌تر موبایل‌های جدید را به بازار عرضه می‌کند

به نقل از رویترز، این اقدام برنامه‌های عرضه دستگاه‌های شرکت‌های بزرگی مانند اپل در هند را ارتقا می‌دهد.

اقدام مذکور در حالی انجام می‌شود که هند سعی دارد موانع پیش روی کسب و کار‌های داخل کشور را رفع کند. از سوی دیگر نارندا مودی نخست وزیر هند نیز برنامه‌ای بلند پروازانه برای ارتقای تولید سخت افزار‌های الکترونیکی دارد و یکی از اهداف دولتش رساندن ارزش این صنعت به ۳۰۰ میلیارد دلار تا ۲۰۲۶ میلادی است.

طبق این طرح بخش‌های مختلف دستگاه‌ها به طور همزمان، مدت زمان تست برای دریافت تاییدیه دستگاه‌های مختلف از ایرباد‌های بی سیم تا موبایل ۵تا ۸ هفته کاهش می‌یابد. این درحالی است که مدت زمان انجام چنین تستی در حال حاضر ۱۶ تا ۲۱ هفته است.

گروه MAIT در بیانیه‌ای در این باره گفت: در صنعت تست‌های مذکور به طور مستقیم با سهولت کسب و کار مرتبط است. از سوی دیگر کاهش مدت زمان تست سبب می‌شود مشتریان سریع‌تر به محصولات جدید دسترسی یابند.

گروه MAIT شامل شرکت‌های مختلف از جمله اپل، تولید کنندگان موبایل کره‌ای و چینی و همچنین شرکت‌های جهانی و داخلی فعال در بخش الکترونیک، مخابرات و فناوری اطلاعات هند است.

براساس اعلام گروه مذکور «دفتر استاندارد‌های هند» برای کاهش مدت زمان تست دستگاه‌ها توافق کرده تا یک پروژه آزمایشی را انجام دهد که در آن برخی محصولات سخت افزاری الکترونیکی شناخته شده به طور موازی آزمایش شوند.

فرایند طولانی و خسته کننده تست محصولات ممکن است مثلاً برای ایرپاد‌های جدید اپل حدود ۱۶ هفته طول بکشد، زیرا قاب شارژ و همچنین اجزای مختلف آن باید قبل از ارزیابی ایرباد تایید شوند.

این فرایند برای موبایل‌ها و قطعات آن ممکن است تا ۲۱ هفته طول بکشد.


بیشتر بخوانید

  • ۵ ویژگی دوربین گوشی‌ها که به نظر سازندگان نباید بدانید

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا