فضای مجازی

صرفه‌جویی یک میلیون یورویی با تولید چراغ‌های ال. ای. دی ضدانفجار

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن صالحی‌نیا با بیان اینکه پروژه در قالب سرمایه‌گذاری مشارکتی ایدرو و طرف خارجی (jv) در حال انجام است، افزود: انواع لامپ‌های LED ضد انفجار از محدوده 30 وات تا 200 وات محصولات تولیدی این واحد صنعتی است که در فرایند ساخت آن‌ها از فناوری روز بهره گرفته می‌شود و کاربری‌های مختلف صنعتی و عمومی دارند.

رئیس هیئت عامل ایدرو، برآورد سرمایه‌گذاری این طرح را 400 میلیارد ریال و زمان بهره‌برداری این واحد صنعتی را آذر ماه امسال اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح انتقال دانش فنی نیز اتفاق خواهد، گفت: ظرفیت نهایی این کارخانه تولید سالیانه 190 هزار شعله انواع چراغ‌های روشنایی ضد انفجار است که این میزان تولید نزدیک به 14‌هزار مگاوات ساعت در سال کاهش مصرف را در پی دارد.

به گفته صالحی‌نیا، بهره‌برداری از این واحد صنعتی موجب صرفه‌جویی ارزی یک میلیون دلاری ناشی از کاهش واردات این محصول می‌شود.

برپایه این گزارش، امروزه با توجه به روند روز افزون مصرف برق، انواع چراغ‌های روشنایی LED به علت بازدهی بالا و مصرف برق پایین روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

دلیل اصلی استفاده از چراغ روشنایی LED بهره‌وری انرژی بالا در مقایسه با دیگر فناوری‌های چراغ خیابانی از جمله سدیم فشار بالا (HPS) و متال‌هالید (MH) است.

عمر هر شعله چراغ LED حدود پنج برابر لامپ‌های کم‌مصرف فلورسنتی است که میزان مصرف انرژی الکتریکی آن یک چهارم لامپ‌های کم‌مصرف است.

علاوه بر مصرف بسیار پایین انرژی، قابلیت انتخاب طیف نور از 300 تا 6هزار درجه کلوین، قابلیت نصب در معابر خیابانی یا بزرگراهی، توزیع نور مطابق با استاندارد روشنایی، قابلیت سازگاری با سیستم‌های سولار و خورشیدی، عمر طولانی قطعات مصرفی و سازگاری با محیط‌زیست از جمله مزایای چراغ‌های روشنایی ضد انفجار است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا