فضای مجازی

کمبود و گرانی سیمان شغل کارگران ساختمانی را تهدید می‌کند

– اخبار اقتصادی –

هادی ساداتی؛ نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره افزایش قیمت سیمان گفت: در حال حاضر قیمت هر پاکت سیمان در کشور به 80 هزار تومان رسیده است و این مسئله باعث بیکاری کارگران شده است.

وی با بیان اینکه قطعی برق و افزایش هزینه های تولید باعث شده است که قیمت هر پاکت سیمان در کشور افزایش یافته است, این مسئله باعث خوابیدن تمام پروژه های ساختمانی شده است و کارفرمایان می گویند برای ما مقرون به صرفه نیست و ساخت و ساز از بین رفته است.

ساداتی با بیان اینکه همه منتظر روی کار آمدن دولت جدید هستند گفت: دولت دوازدهم نهایت بی مسئولیتی درباره مسکن و زندگی کارگران داشته است. با این وضعیت تمام کارگران ساختمانی بیکار و به سمت کارهای کاذب دیگر رفته اند.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی افزود:کارگران ساختمانی در زمان کرونا آسیب زیادی دیده بودند با گران شدن قیمت سیمان مجدد آسیب دیدند.

ساداتی بیان کرد: متاسفانه کرونا باعث شد بخش زیادی بیکار و تنها 30 درصد مشغول کار باشند, و مابقی کارگران ساختمانی هم که بیکار و خانه نشین شده اند قادر به امرار معاش و تامین هزینه های زندگی نباشند چون امیدشان به نقاشی ساختمان یا تعمیر لوله و تاسیسات خانه ها بود که به دلیل بیماری کرونا و کاهش تقاضا کار کمتر به آنها پیشنهاد می شود و از این جهت اشتغال و معیشت آنها به خطر افتاده است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حل مشکل کارگران فاقد بیمه بیکاری گفت: مقام معظم رهبری همواره دغدغه مردم را به عنوان دغدغه کشور مطرح فرموده اند و تاکید ایشان در ورود سازمان تأمین اجتماعی به موضوع کارگران فاقد بیمه بیکاری یکی از خواسته های همیشگی کارگران ساختمانی بوده است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا