سرور مجازی
فضای مجازی

پولشویی ۵۴۰ میلیون دلاری به کمک پل رمزنگاری RenBridge

بر اساس گزارش گروه تحلیل بلاک چین Elliptic، هکر‌ها و مجرمان سایبری از سال ۲۰۲۰ حداقل ۵۴۰ میلیون دلار از طریق شبکه پل رمزارز RenBridge پولشویی کرده اند. محققان Elliptic این گزارش را امروز منتشر کردند و RenBridge را به عنوان نمونه‌ای از خطرات شبکه‌های زنجیره‌ای غیرمتمرکز ذکر کردند.

RenBridge به عنوان راهی برای تبدیل آسان ارز‌های مجازی مانند ZCash و بیت کوین به شبکه اتریوم و سپس به سایر بلاک چین‌ها ارائه شده است. این گزارش می‌گوید: “در کنار یک ابزار قانونی، پل‌های زنجیره‌ای نیز به عنوان تسهیل‌کننده کلیدی پولشویی ظاهر شده‌اند، که به کاربران اجازه می‌دهند از مقررات سرپیچی کنند و پول را به راحتی در شبکه‌ها جابه‌جا کنند. این شامل عواید عملیات باج افزار و سرقت از زنجیره‌های دیگر می‌شود.

گزارش Elliptic نشان می‌دهد که از RenBridge برای پول به سرقت رفته از شبکه رمزنگاری Liquid ژاپن، که گفته می‌شود این هک مرتبط با کره شمالی است، استفاده شده. همچنین گفته می‌شود که RenBridge در میان عملیات‌های باج‌افزار مرتبط با روسیه، نیز محبوب است و ۱۵۳ میلیون دلار باج‌افزار از طریق آن، پولشویی شده است.

هک اطلاعات

بسیاری از سرویس‌های دیجیتال دیگر را نیز می‌توان هم برای مقاصد مجرمانه و هم برای اهداف غیرجنایی، مانند حریم خصوصی و فرار از سانسور استفاده کرد. اما امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi مملو از دزدی و هک است.


بیشتر بخوانید

  • شناسایی بدافزار‌های سال ۲۰۲۱ رکورد زد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا