سرور مجازی
فضای مجازی

برنامه ریزی ماموریت باد خورشیدی اسپیس ایکس برای سال ۲۰۲۵

آژانس فضایی اسپیس ایکس، اعلام کرد که دو ماموریت باد خورشیدی و تلسکوپ فضایی در آوریل ۲۰۲۵ با یکدیگر یک سفر فضایی به مدار زمین خواهند داشت.

بر اساس گزارش اسپیس، بر روی موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس، پنج فضاپیما وجود خواهد داشت که یکی به اخترفیزیک و چهار فضاپیمای دیگر به علم خورشیدی اختصاص دارد. ناسا در بیانیه‌ای که اخیرا منتشر شده گفت این ماموریت که «carpool» نامیده شده باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود. این پرتاب دوگانه از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا انجام خواهد شد.

آژانس PUNCH باد خورشیدی، جریان ثابت ذرات باردار را که از خورشید ساطع می‌شوند را مطالعه خواهد کرد. این آژانس افزود: ماموریت چهار ماهواره‌ای تاریخ پرتاب خود را از سال ۲۰۲۳ دو سال به تعویق انداخت تا بر مشکلات زنجیره تامین در طول تولید غلبه کند. این ماموریت هم به SPHEREx خواهد پیوست که تاریخ پرتاب آن از سال ۲۰۲۴ به تعویق افتاد.

کاوشگر خورشیدی

ماموریت SPHEREx نه تنها نقشه برداری از ۳۰۰ میلیون کهکشان در جهان و ۱۰۰ میلیون ستاره کهکشان راه شیری را انجام می‌دهد بلکه به دنبال نشانه‌هایی از آب و مولکول‌های ارگانیک خواهد بود.

آژانس PUNCH در تلاش دیگری برای مطالعه منشا باد خورشیدی، جهش‌های خورشیدی را به همراه تاج فوق گرم خورشید بررسی خواهد کرد. این به تحقیقات کاوشگر خورشیدی پارکر می‌افزاید، که به طور دوره‌ای برای بررسی نزدیک این منطقه حیاتی از نزدیک، به سمت تاج خورشیدی (کرونا) می‌رود.

هدف از بررسی کرونا یا همان تاج خورشیدی پیش بینی بهتر آب و هوای فضا یا فعالیت خورشیدی است که می‌تواند ساکنان زمین و ماهواره‌های نزدیک سیاره ما را تحت تاثیر قرار دهد.


بیشتر بخوانید

  • طوفان‌های خورشیدی تا چه اندازه می‌توانند نگران کننده باشند؟

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا