سرور مجازی
فضای مجازی

راه‌های حذف ایمیل قدیمی بدون از دست دادن اطلاعات

به نقل از Popular science، یک حساب کاربری قدیمی می‌تواند یک خطر امنیتی باشد، البته اگر به روش صحیح از شر آن خلاص شوید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

چرا اکانت‌های ایمیل قدیمی شما ممکن است نیاز به حذف داشته باشند؟

آدرس‌های ایمیل یک حلقه ضعیف در امنیت سایبری هستند. بسیاری از کار‌هایی که به صورت آنلاین انجام می‌دهید به یکی از حساب‌های شما گره خورده است، در نتیجه اگر یک هکر بتواند ایمیل شما را هک کند، می‌تواند به سرعت وارد فضای ذخیره‌سازی عکس، رسانه‌های اجتماعی، خرید، بازی، استریم و سایر حساب‌های شما شود.

اگر رمز عبور خود را در یکی از این وب سایت‌ها فراموش کردید، فقط روی «رمز عبور را فراموش کرده‌اید؟» کلیک کنید؛  سرویس آن را به صندوق ورودی در معرض خطر شما ارسال می‌کند. حتی اگر به ارائه دهنده خود اعتماد دارید، ایمیل شما ممکن است آسیب پذیرتر از آنچه فکر می‌کنید باشد.

تشدید مشکل این است که بسیاری از افراد از همان تعداد انگشت شماری از رمز‌های عبور وحشتناک برای چندین حساب استفاده می‌کنند. اگر همان کد را برای ایمیل و هر حساب دیگر دارید، حتی اگر رشته حروف و اعداد غیرقابل شکستن به نظر می‌رسید، احتمالا هکر‌ها به راحتی می‌توانند آن را پیدا کنند.

یکی از راه‌های حل این مشکل این است که آدرس ایمیل قدیمی خود را از بین ببرید. البته این تنها راه نیست؛ همچنین می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید و احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.

ایمیل

بررسی کنید که یک آدرس ایمیل قدیمی به چه چیزی پیوست شده است

قبل از حذف یک ایمیل قدیمی، سرویس‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی، بازی، پخش ویدیو و غیره را فهرست کنید که به عنوان اعتبار ورود به آن متکی هستند. هنگامی که لیستی از حساب‌های خود را ایجاد کردید، سیاست‌های آن‌ها را در مورد تغییر ایمیل‌ها جستجو کنید. به عنوان مثال، برخی از سایت‌ها به محض وارد کردن رمز عبور و آدرس ایمیل جدید، یک پیوند تایید برای شما ارسال می‌کنند. برخی دیگر ممکن است از شما بخواهند که تماس بگیرید و فرمی از هویت خود را ارائه دهید، مانند کارت اعتباری یا گواهینامه رانندگی.

به عنوان یک قاعده کلی، هر چه سایت ایمن‌تر باشد،  حلقه‌های بوروکراتیک بیشتری را می‌طلبد. این چیز خوبی است، زیرا به جلوگیری از تقلب در هویت کمک می‌کند.

برای محافظت بیشتر، رمز‌های عبور خود را در حین حرکت تغییر دهید و یک برنامه خزانه نصب کنید تا آن‌ها را برای شما به خاطر بسپارد، این بدان معناست که می‌توانید همه کدها را با وجود نداشتن ایمیل خود در دسترس داشته باشید؛ همچنین می‌توانید رمز‌های عبور امن متفاوتی را برای هر سایت ایجاد کنید، بنابراین به این طریق شما از رویه ناامن بازیافت یک عبارت تکراری و مکرر عقب نشینی می‌کنید.

در نهایت، احراز هویت چند مرحله‌ای را که احراز هویت دو مرحله‌ای یا 2FA نیز نامیده می‌شود، در هر کجا که می‌توانید فعال کنید. 2FA معادل آنلاین نیاز به دو شکل است؛ به عنوان مثال اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، ممکن است مجبور شوید به یک سوال امنیتی پاسخ دهید و همچنین از تلفن خود برای پاسخ دادن به یک متن استفاده کنید. فعال کردن 2FA به این معنی است که با وجود از بین رفتن ایمیل، راهی برای ورود به حساب‌ها وجود داشته باشد.

ایمیل

داده‌های خود را از حساب‌های ایمیل خارج از استفاده خود دانلود کنید

صندوق ورودی شما ممکن است حاوی پیوست‌هایی باشد که می‌خواهید آن‌ها را نگه دارید، چیزهایی مانند اسناد مالی حیاتی و عکس‌های خانوادگی. همه ارائه دهندگان اصلی ایمیل ابزاری را ارائه می‌دهند که ایمیل‌های شما را جمع آوری می‌کند، اگرچه جمع آوری آرشیو کامل ممکن است چند روز طول بکشد؛ به عنوان مثال گوگل ابزاری به نام Takeout ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد تقریبا همه چیز را از بین ببرید.


بیشتر بخوانید 

  • جستجوی ایمیل‌ها در جیمیل سریع‌تر می شود

پس از انجام این کار، باید لیست کامل مخاطبین خود را نیز دانلود کنید تا بتوانید بعدا آن‌ها را به آدرس ایمیل جدید خود وارد کنید. اکثر برنامه‌های ایمیل به شما امکان می‌دهند مخاطبان را به‌عنوان فایل‌های مقادیر جدا شده با کاما (CSV) دانلود کنید، سپس می‌توانید آن‌ها را در حساب دیگری آپلود کنید. با این اوصاف این ابزارها معمولا فقط آدرس‌های ایمیلی را که به طور رسمی به دفترچه آدرس خود اضافه کرده‌اید، جمع‌آوری می‌کنند، بنابراین اگر به تکمیل خودکار تکیه می‌کنید یا برای یک دهه از طریق همان رشته ایمیل با دیگران صحبت می‌کنید، ممکن است برخی از آدرس‌ها منتقل نشوند.

یک ارائه دهنده ایمیل جدید انتخاب کنید

اغلب، ما خدمات ایمیل را بر اساس راحتی انتخاب می‌کنیم. اگر گوشی اندرویدی خریداری کرده‌اید، ممکن است جیمیل را ترجیح دهید زیرا همه چیز به آن حساب مرتبط است. اما اگر نگران خط‌مشی‌های Google هستید، لازم نیست به عقب برگردید.

سرویس‌های ایمیل امن مانند Tutanota که از رمزگذاری سرتاسر استفاده می‌کند تا مطمئن شود فقط شما و دوستانتان پیام‌هایتان را می‌بینید، به طور فزاینده‌ای محبوب هستند. یک گزینه عالی دیگر Hey نام دارد. این ارائه دهندگان اغلب طرح‌های شخصی رایگان یا بسیار ارزان را ارائه می‌دهند، معمولا حدود ۱ تا ۳ دلار در ماه، اگرچه Hey سالانه ۹۹ دلار است؛ و اگر هیچ یک از این‌ها جذابیتی ندارد، سرور خود را بسازید.

ایمیل

پس از انتخاب یک سرویس، زمان انتخاب یک آدرس ایمیل جدید است. آن را منعکس کننده ایمیل قبلی خود کنید، تا افرادی که فقط شما را تحت آن ایمیل می‌شناسند، بتوانند شما را پیدا کنند. به عنوان مثال، آدرس ایمیل «جدید» من در واقع همان آدرس ایمیل قبلی من در یک وب سایت دیگر است (Gmail به جای Yahoo!). مخصوصا با دوستانی که عمدتا به صورت آنلاین ملاقات کرده‌اید، ایمیل قدیمی شما ممکن است تنها جایی باشد که می‌توانند شما را پیدا کنند و تغییر آن به چیزی مشابه می‌تواند به شما در حفظ این ارتباطات کمک کند.

هنگامی که ایمیل جدید شما راه اندازی شد، آن مخاطبین قدیمی را وارد کنید و یک ایمیل مقدماتی برای آن‌ها ارسال کنید و به آن‌ها در مورد تغییر هشدار دهید. یا اگر مشکلی ندارید که ایمیل قدیمی خود را برای حدود یک ماه نگه دارید، از آن برای تنظیم یک پیام خودکار «خارج از دفتر» استفاده کنید. این باید به مخاطبان بگوید که قصد دارید این حساب را تعطیل کنید، تاریخ حذف چه زمانی است و آدرس جدیدی که می‌توانند به شما دسترسی پیدا کنند.

اکانت ایمیل قدیمی را حذف کنید

برای حساب‌های جیمیل، به صفحه «حذف خدمات» Google بروید که ممکن است نیاز به ورود به سیستم داشته باشید، سپس روی نماد سطل زباله در کنار جیمیل کلیک کنید. گوگل مراحل را از آنجا به شما راهنمایی می‌کند.

برای یاهو، این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و این مراحل را برای حذف آدرس ایمیل مایکروسافت انجام دهید. با این حال با این ارائه دهندگان، نمی‌توانید خدمات فردی مانند ایمیل خود را به تنهایی حذف کنید بلکه باید کل حساب خود را حذف کنید، از جمله سایر اشتراک‌ها و سرویس‌های در حال انجام، مانند Skype که ممکن است بخواهید حفظ کنید. این به شما بستگی دارد که آیا فکر می‌کنید که مبادله ارزش آن را دارد یا خیر.

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا