فضای مجازی

هشدار کم آبی وضعیت تهران را نارنجی کرد/ قطعی آب بد مصرفان از مرداد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد رضا بختیاری با اشاره به اینکه امسال ظرفیت بارندگی استان تهران نسبت به 50 سال گذشته بسیار بد است افزود: امسال در استان تهران 290 میلیمتر بارندگی رخ داده و این درحالی است که سال گذشته این رقم 440 میلیمتر بوده است.

وی با اشاره به شرایط سخت سد‌های تهران گفت: امسال 790 میلیون مترمکعب آب در سد‌های تهران ذخیره شده در حالی که این رقم سال گذشته درمدت مشابه یک میلیاردو 150 میلیون مترمکعب بوده است و این به معنای کسری 360 میلیون مترمکعب آب در سد‌های استان تهران است.

قطعی آب برای بد مصرفان آب از مرداد

بختیاری با اشاره به برخورد جدی و قطعی آب برای مشترکین بد مصرف مصرف از مردادماه ادامه داد: هم اکنون برای 170 هزار مشترک بدمصرف تهرانی که تا 30 مترمکعب آب در ماه مصرف کرده اند یعنی (دوبرابر الگوی مصرف) هشدار قطعی آب صادر شده است که اگر روند مصرف خود را اصلاح نکنند در مرداد ماه روزانه 4 تا 5 ساعت آب این مشترکین خانگی قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه در این شر ایط سخت ما آب شرب باکیفیت و پایدار برای مشترکین تامین می‌کنیم افزود: در این شرایط سخت از مشترکین توقع داریم در میزان مصرف با رعایت الگوی مصرف با ما همکاری کنند که ا لبته برخی از این مشترکین اصلا به شرایط بحرانی کشور به لحاظ کمبود آب توجهی ندارند.

رعایت 85 درصدی مشترکین در الگوی مصرف آب

وی با اشاره به اینکه 85 درصد مشترکین الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند گفت: 15 درصد از مشترکین آب تهران پر مصرف هستندو 5 درصد از این تعداد بد مصرف هستند که این 5 درصد 10 تا 15 درصد آب تولیدی در تهران را مصرف میکنند که بخش عمده‌ای از این مشترکین خانگی در شمال غرب تهران و برخی در جنوب و حتی شهرستان‌های استان تهران هستند که از آب شرب برای آبیاری باغچه استفاده میکنند.

بختیاری افزود: استان تهران 25 درصد و شهر تهران 17 تا 18 درصد از آب شرب کشور را مصرف میکنند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا