فضای مجازی

رکود اقتصادی باعث کاهش فروش گوشی در اروپا شد

اگر بتوان به جدیدترین تخمین‌های فصلی منطقه‌ای که توسط Counterpoint Research گردآوری شده است اعتماد کرد، تنها حدود ۴۰ میلیون گوشی هوشمند در اروپا بین آوریل تا ژوئن امسال فروخته شده که نشان دهنده کاهش شدید ۱۱ درصدی نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۲۱ و و ۱۳ درصدی سه ماهه اول ۲۰۲۲ است. نکته دیگر این است که ظاهراً این کمترین میزان ثبت‌شده از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ است.

غربی‌ها می‌گویند مقصر اصلی، تنش بین روسیه و اوکراین است، اما این همه ماجرا نیست و همه گیری کرونا و رکود جهانی مطمئنا سهم بسیار بیشتری در این موضوع دارند. رکود اقتصادی در بسیاری از کشور‌ها به چالشی بزرگ تبدیل شده و آشکارا به کاهش تقاضا و افزایش قیمت دستگاه‌های تلفن همراه کمک می‌کند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، سامسونگ و اپل توانسته اند در مقایسه با سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، تعداد فروش خود را در این منطقه افزایش دهند.

آمار فروش گوشی در اروپا

البته در واقع هم سامسونگ و هم اپل در سه ماهه دوم امسال، نسبت به سه ماهه اول، گوشی‌های هوشمند کمتری را در اروپا فروخته اند، اما به دلیل ناتوانی شیائومی در تکرار نمایش باورنکردنی خود، این شرکت‌ها جایگاه‌های اول و دوم را حفظ کرده اند.


بیشتر بخوانید

  • بازار گوشی‌های هوشمند از رونق افتاد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا