فضای مجازی

کنترل وسایل هوشمند خانه با هدبند جدید شیائومی

شرکت شیائومی به خاطر خلق محصولات نوآورانه شهرت دارد. در همین راستا امروز این شرکت هدبند MiGu را به نمایش گذاشت که ظاهرا به کاربران اجازه می‌دهد محصولات خانه هوشمند خود را با ذهن خود و با استفاده از امواج مغزی کنترل کنند.

طبق گفته این شرکت، این هدبند بخشی از پروژه‌ای است که در سومین هکاتون آنلاین گروه شیائومی برنده جایزه اول شد. ادعا می‌شود که هدبند MiGu شیائومی نه تنها به کاربران اجازه می‌دهد تا خانه‌های هوشمند خود را با ذهن خود کنترل کنند، بلکه خستگی را نیز در حین رانندگی کنترل می‌کند.

مهندس این پروژه گفت که امیدوار است همه را قادر سازد تا از یک زندگی هوشمند راحت‌تر با روش تعامل طبیعی‌تر لذت ببرند.

تیم پشتیبانی سربند میگو می‌گوید که سه نقطه روی این هدبند وجود دارد که به کمک آنها، سیگنال‌های الکتریکی را دریافت می‌کند. علاوه بر این، می‌تواند به طور تقریبی EEG (الکتروانسفالوگرافی) کاربر را با استفاده از اختلاف پتانسیل بین نقاط بخواند. برای افراد ناآشنا، EEG آزمایشی است که فعالیت الکتریکی مغز را اندازه گیری می‌کند.

هدبند MiGu شیائومی

همانطور که گفته شد، هدبند MiGu شیائومی پروژه‌ای است که برنده هکاتون آنلاین شیائومی شده و مشخص نیست که آیا این هدبند تجاری سازی و عرضه می‌شود یا خیر. در هر صورت، این محصول بسیار جالب به نظر می‌رسد و در صورت عرضه عمومی، پرطرفدار خواهد بود.


بیشتر بخوانید

  • شیائومی از عینک هوشمند جدیدش رونمایی کرد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا