فضای مجازی

ماجرای طرح انفجار ماه با بمب هسته ای چه بود؟

ممکن است طرح انفجار ماه با بمب هسته‌ای برای بهبود شرایط آب و هوایی بر روی زمین، ایده‌ای برای ساخت فیلم علمی تخیلی به نظر برسد، اما در حقیقا طرحی برای منفجر کردن ماه واقعی بوده که زمانی توسط یک استاد دانشگاه مطرح شد.

بر اساس گزارش indy۱۰۰، الکساندر ابیان، استاد ریاضیات در دانشگاه ایالتی آیووا، فکر می‌کرد که انفجار ماه با یک سلاح هسته‌ای می‌تواند تعدادی از مشکلات آب و هوایی در روی زمین را حل کند.

اثر ماه در همه چیز وجود دارد و جریان‌های اقیانوس و جزر و مد را کنترل می‌کند، تا حدی بر آب و هوا تأثیر می‌گذارد و شیب زمین را تغییر می‌دهد.

پروفسور ابیان، نظریه زمین بدون ماه را در سال ۱۹۹۱ در یک روزنامه دانشگاه مطرح کرد که اخیراً توسط سایت خبری علمی IFL Science دوباره از آرشیو منتشر شده است. او از کارشناسان خواست یک سوراخ بزرگ در ماه حفر کنند، آن را با یک بمب اتمی پر کنند، سپس آن را با کنترل از راه دور منفجر کنند.

او تصور می‌کرد که گالیله نسل خود است. ابیان می‌گفت: من برای اولین بار در ۵ میلیارد سال گذشته انگشت اتهام را به سوی سیستم خورشیدی بلند می‌کنم. آن منتقدانی که می‌گویند ایده‌های ابیان را نادیده بگیرید بسیار شبیه به کسانی هستند که گالیله را نادیده می‌گرفتند.

انفجار هسته‌ای روی ماه

او گفت که مزایای این کار حذف فصول است که جلوی رویداد‌های آب و هوایی مانند طوفان، سیل، آتش سوزی و کولاک را می‌گیرد. همه چیز بسیار جذاب به نظر می‌رسد. اما متأسفانه، کاوشگر‌های ناسا نقطه ضعف بزرگی دارند و آن این است که پس از انفجار یک تکه بزرگ از ماه می‌تواند به زمین برخورد کند و تمام زندگی انسانی در روی زمین را از بین ببرد؛ بنابراین، احتمالا بهتر است از این ایده صرف نظر کنیم.

این تنها ایده بزرگی نیست که مردم برای همسایه درخشان سیاره درخشان ما پیشنهاد کرده اند. طبق گزارش عجیب یک اندیشکده نئولیبرالی، ماه باید به قطعاتی تقسیم شود و به کشور‌های مختلف اختصاص داده شود.


بیشتر بخوانید

  • ژاکت فضانورد سفرکرده به ماه در یک حراجی فروخته شد

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا