فضای مجازی

هوش مصنوعی عکس‌های قدیمی را روتوش می‌کند

شما می‌توانید برنامه هوش مصنوعی پیدا کنید که تصاویر جدیدی ایجاد می‌کند، اما اگر بخواهید یک عکس خانوادگی قدیمی را تعمیر کنید، چه؟

اخیرا ابزار رایگانی توسط محققان Tencent به نام GFP-GAN ساخته شده است که می‌تواند پرتره‌های آسیب دیده و با وضوح پایین را بازیابی کند. این فناوری اطلاعات دو مدل هوش مصنوعی را با هم ادغام می‌کند تا جزئیات از دست رفته عکس را با جزئیات واقعی در چند ثانیه پر کند و در عین حال دقت و کیفیت بالایی را ارائه می‌دهد.

رویکرد جدید، از یک نسخه از پیش آموزش‌دیده‌شده یک مدل موجود (NVIDIA’s StyleGAN-۲) استفاده می‌کند. هدف این تکنیک حفظ هویت افراد در یک عکس، با تمرکز ویژه بر ویژگی‌های صورت مانند چشم‌ها و دهان است.‌

می‌توانید نسخه دمو GFP-GAN را به صورت رایگان امتحان کنید. سازندگان همچنین کد خود را ارسال کرده اند تا به همه اجازه دهند فناوری بازسازی را در پروژه‌های خود پیاده کنند.

بازسازی تصاویر

البته این پروژه همچنان محدود به محدودیت‌های هوش مصنوعی فعلی است، اما در حالی که به طرز شگفت انگیزی دقیق است، در مورد محتوای از دست رفته حدس‌های آموزشی می‌زند.

همچنین محققان هشدار دادند که ممکن است “تغییر جزئی هویت” و وضوح کمتری نسبت به آنچه دوست دارید مشاهده کنید. مثلا برای چاپ یک عکس در اندازه پوستر از پدربزرگ و مادربزرگ خود، نباید به این برنامه تکیه کنید.


بیشتر بخوانید

  • اخراج کارمند گوگل به دلیل ادعای خودآگاهی هوش مصنوعی این شرکت

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا