سرور مجازی
فضای مجازی

فیسبوک سیاست‌های انتشار محتوا درباره کرونا را تغییر می‌دهد

به گفته متا، فیسبوک بیش از ۲۵ میلیون محتوا را از آغاز شیوع کرونا حذف کرده است. اما شرکت فیسبوک دیروز اعلام کرد که می‌خواهد سیاست هایش درباره انتشار محتوا درباره کرونا را تغییر دهد. این شرکت می‌خواهد به جای حذف کامل پست‌های مرتبط با کرونا، آن‌ها را برچسب بزند یا رتبه آن‌ها را پایین بیاورد.

البته فیسبوک هنوز در حال بررسی این اقدام است و از هیئت نظارت مستقل خودش درباره اصلاح این سیاست‌ها مشاوره خواسته است.

به گفته نیک کلگ (nick clegg) رئیس امور جهانی فیسبوک، این شرکت می‌خواهد این تغییرات را اجرایی کند، زیرا بسیاری از کشور‌ها می‌خواهند به زندگی عادی برگردند. اما برای مطمئن شدن، فیسبوک از هیئت نظارت خود خواسته تا در این مورد، به این شرکت کمک کند.

فیسبوک سیاست خود در مورد اطلاعات نادرست را در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی با همه گیری ویروس کرونا تغییر داد. این تغییرات شامل حذف ادعا‌های نادرست در مورد اثربخشی ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و قابلیت انتقال ویروس طراحی شده بود. همچنین در اواخر آن سال، هنگامی که واکسیناسیون کرونا آغاز شد، فیسبوک سیاست خود را برای حذف اطلاعات نادرست درباره واکسن‌ها، به روز کرد.

فیسبوک

دستورالعمل‌های تعدیل محتوای فیسبوک مدت‌ها است که بحث‌برانگیز شده و حتی در سال‌های اخیر، این شرکت به محدود کردن آزادی بیان متهم شده است.


بیشتر بخوانید

  • اپل باز هم به رفتار ضدرقابتی و انحصارگرایانه متهم شد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا