سرور مجازی
zoomit

وزیر ارشاد: شبکه‌های نمایش خانگی به طرز مشهودی در جذب مخاطب موفق بوده‌اند

به گزارش دیتاسنتر من، بعد از کشمکش‌های فراوان بر سر فعالیت شبکه‌های نمایش خانگی، امروز محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مصاحبه‌ای بر ضرورت اتخاذ رویکرد حمایتی نسبت به این شبکه‌ها تأکید کرد.

این در حالی است که پیش از این رئیس کل ساترا، در نامه‌ای به رئیس صداوسیما، خواستار محدودسازی فعالیت VODها شده بود و همچنین، در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که این نهاد در اجرای قوانین بالادستی تعارف ندارد. سعید مقیسه، رئیس ساترا، همچنین از اقدام قانونی دربرابر شبکه‌هایی که مرتکب تخلف شوند، خبر داده و اعلام کرده بود:

برخی سامانه‌های نمایش درخواستی تخلفاتی داشته‌اند که منجر به کسر امتیاز ارزیابی آن‌ها شده است. بنابراین اگر روند کاهش امتیاز ارزیابی آن‌ها ادامه پیدا کند و به کمتر از حداقل امتیاز لازم برای فعالیت برسد، اقدام قانونی لازم را انجام خواهیم داد.

حالا بعد از گذشت ۱۰ روز از انتشار اخبار و نظرات مختلف، وزیر ارشاد با رویکرد حمایتی و تقویتی در قبال این سامانه‌ها موضع‌گیری کرده است.

اسماعیلی استقبال مخاطب از VODها را نشانه موفقیت این پلتفرم‌ها دانسته و در این باره تصریح کرد:

مجموع افکارسنجی‌های سال‌های اخیر در خصوص شبکه نمایش خانگی نشان می‌دهد که این شبکه‌ها به طرز مشهودی در جذب مخاطب موفق بوده‌اند. به همین دلیل ما این پلتفرم‌ها را یک فرصت می‌دانیم و همین نتایج مبنای حمایت ما است.

پیش از این، رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت ارشاد نیز به نقش مثبت شبکه‌های نمایش خانگی در تولید آثار متنوع و متعدد برای پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها اشاره کرده و مسائلی مانند تضاد و تعارض منافع در تنظیم‌گری و تولید محتوا و تنظیم‌گری سلیقه‌ای را مهم‌ترین چالش‌های موجود در صنعت VOD خوانده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در توضیح رویکرد این وزارتخانه در قبال شبکه‌های نمایش خانگی وجود این پلتفرم‌ها را درست و مناسب دانسته و گفت: «وقتی در بسیاری از پیمایش‌های معتبر ملاحظه می‌کنیم که این شبکه‌ها توانسته‌اند به میزان قابل توجهی مخاطب جذب کنند، حتماً این سیاست، سیاست درستی است که این‌ها باید حمایت و تقویت شوند و همچنین، اشکالات آن‌ها برطرف شود.»

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا